Okresní přebor škol v šachu 2014

Okresní přebor škol v šachu 2014

 

Jako každý rok, tak i letos se dva naše týmy zúčastnily okresního přeboru škol v šachu v DDM v Nymburce.

 

     V kategorii středních škol jsme nastoupili v sestavě Lukáš Hučík, Kherlen Batkhurel, Dominika Tanglová a Bořivoj Kolář, který se střídal s Lukášem Bastiánem. Před prvním kolem vládla pohodová atmosféra narušovaná jen neustálým poučováním rozhodčího, přitom minimálně dva z nás jsou sami rozhodčími. Po příjezdu poděbradského gymnázia bylo jasné, jak to vše dopadne. Jelikož byli oslabeni o nejsilnějšího člena Tadeáše Baláčka, první deska byla jasně naše. Na druhé to bylo velice vyrovnané, třetí byla ještě jasnější než první. Na čtvrté bylo jen otázkou času, zda to naši hráči uhrají. Ale čekalo nás nemilé překvapení. Tentokrát to nebyl duel gymnázií, ale přijela i zemědělská škola, taktéž z Poděbrad. První kolo jsme relativně snadno vyhráli 4:0, avšak Bořivoj na poslední šachovnici nám hrál na nervy. Po deseti minutách získal pěknou kombinací dámu, ale nedokázal dát mat a tak raději shodil soupeře na čas jen s jedinou vteřinou více. Druhé kolo jsme měli volno, zatímco se odehrával bouřlivý duel mezi poděbradskými týmy. Po dohrání jsme dostali další poučení od rozhodčího a zasedli jsme za šachovnice. Došlo ovšem k menšímu nedorozumění, když se zemědělka sbalila a odjela pryč, ačkoli před sebou měla ještě tři kola. Dvě s námi – my si s nimi ani nezahráli – a zbývající odvetu s poděbradským gymnáziem. Takto jsme tedy odehráli jen dvě kola a ostatní bylo kontumováno. Naše poslední kolo už bylo napínavější. Na první desce Lukáš přehlédl kombinaci a dostal se do remízové pozice. Na druhé Kherlen bohužel na přehlédnutí doplatil a prohrál, ale třetí a čtvrtá šachovnice s přehledem opět vyhrály. Tentokrát na čtvrté nehrál Bořivoj, ale Lukáš, výsledek 3,5:1,5. Po konci hraní pak zavládla uvolněnější atmosféra a přešlo to spíše v basketbalový zápas. Ale naše nadšení po chvíli přerušilo vyhlášení výsledků. Bylo jasné, jak to dopadne už před zahájením, ale formality se nedaly vypustit. Byla nám předána cena za první místo a jsme mohli setrvat a nadále hrát přátelské partie.
     Za kategorii druhého stupně nastoupili M. Novotný, Hora, Čamr a Valenta. Po vydatných bojích Novotný uhrál jeden bod, Hora se také držel při zemi a uhrál též jeden bod, Čamr překonal své spolubojovníky a vydobyl si dva body a Valenta se držel svých předchůdců a vybojoval také jeden bod. S tímto výkonem se umístili na třetím místě za gymnáziem z Poděbrad s deseti body a Sadskou s osmi body. Za nimi zůstala jen ZŠ Tyršova, která sem přijela jen na zkoušku bez nároku na umístění.
     Hodnotím tento přebor jako dosti úspěšný, škoda jen, že se nepodařilo postoupit našim mladším spolužákům.

Aktuální informace

28.03.2023

Ve dnech 27. - 28. 3. jsme rozeslali na emailové adresy zákonných zástupců pozvánky k přijímacím zkouškám na 4-leté a 8-leté studium.

Celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1926.

Narodil se v r. 1908. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem. V letech 1953 byl rektorem nově vzniklého ITVS v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Reformy v Makedonii

23. únor 1903

Turecký sultán schválil rakousko-uherský plán reforem v Makedonii.

Nejčtenější

07.03.2023

V úterý 14. 3. 2023 se koná od 11:45 Školní kolo 45. ročníku SOČ. Slavnostní zahájení za přítomnosti vedení města a vedení školy bude v učebně č. 77. Níže se dozvíte, kdo ze soutěžících a na jaké téma práci SOČ psal, jak to bude se zkrácením výuky a co je třeba udělat, pokud se na konkrétní obhajobu chce někdo přijít podívat.

celý článek
06.03.2023

Dobrých zpráv není nikdo dost a je naší milou povinností, sdílet nadšení a hrdost nad výkony našich kamarádů a studentů Gymnázia B. Hrabala v Nymburce!

Sourozenci Kateřina (6XB) a Daniel Mrázkovi (loňský abiturient) jsou juniorskými mistry světa v tancích na ledě. O víkendu 3. – 4. 3. 2023 na šampionátu v Calgary po rytmickém tanci vyhráli i volnou jízdu a porazili korejský pár na celé čáře. Pro české krasobruslení tak získali druhé zlato na juniorském mistrovství světa v historii.

Za všechny učitele i studenty naší školy zasíláme velkou gratulaci a přejeme hodně dalších úspěchů!

celý článek
07.03.2023

Děkujeme za odevzdání přihlášek ke studiu, přihlášky se sešly v tomto počtu:

  • 4-leté studium - 80
  • 8-leté studium - 197
celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.