Subterra cup 2022/2023

Subterra cup 2022/2023

Obhajoba prvenství v okresním kole, tradičně vypjaté souboje s Hotelovou školou Poděbrady a jasný postup do krajského finále.

 

Ve středu 14.12. se konalo ve sportovní hale Borky v Kolíně okresní kolo tradičního florbalového turnaje středních škol Subterra cup. Původně bylo do turnaje přihlášeno pět škol, ale Střední zemědělská škola Poděbrady ráno v den turnaje účast odřekla. V kolínské hale tedy soupeřily naše gymnázium, Střední hotelová škola Poděbrady, Střední odborná škola Poděbrady a Střední škola designu Lysá nad Labem. 

Při absenci SzšP nám los přiřkl na první zápas poděbradskou hotelovku. Jako vždy s tímto soupeřem byl zápas velmi rychlý a plný drobných faulů na obou stranách. Hotelovku jsme nakonec porazili 1:0. Nicméně systém turnaje, kdy všichni ze skupiny postoupili do play-off a body rozhodovaly pouze o nasazení soupeřů do semifinále dal tušit, že se s hotelovkou utkáme ještě jednou. Další zápasy proti SošP a SdchL byly jasně v naší režii a soupeře jsme porazili 7:1 resp. 8:1. Do finále jsme podle očekávání postoupili proti HšP. 

Ve finále bylo vidět opět mnoho faulů i proto, že nejslabší výkon na turnaji předvedli hlavně rozhodčí. Některé zákroky neměly daleko k vážnějším zraněním. Nicméně i finále jsme zvládli a zvítězili v poměru 2:0. 

Všichni hráči zaslouží velkou pochvalu. Zaslouženě vybojovali postup do krajského finále.

Tým GBH: František Fábin, David Kopeček, Radek Čihák(G), Jakub Schovánek, Tadeáš Frolda, Josef Kubiš, Mikuláš Furgalák, Ondřej Laštovka, Krejčík Daniel, Bartoš Jan, Višňovský Martin, Vojtěch Šubrta.

 

Aktuální informace

08.04.2024

Upozorňujeme uchazeče, že administrace úvodní přijímací zkoušky z matematiky začíná vždy v 8.30.

Naplánujte si svůj příchod do školy mezi 8.00 a 8.25. Příchod po 8.30 nemůžeme akceptovat z důvodu regulérnosti zkoušky.

Celý článek
06.04.2024

Uchazečům, kteří podali přihlášku elektronicky prostřednictvím DIPSY, nejsou pozvánky zasílány poštou. Dostávají je pouze prostřednictvím zaručené komunikace opět v DIPSY.

Jiří Kuhn 

30.03.2024

Upozorňujeme rodiče a uchazeče, že v tomto týdnu byly odeslány pozvánky k přijímacím zkouškám takto:

Celý článek
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc.

Doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc., (*18. 12. 1953), imunoložka, viroložka botanička a biochemička, bývalá dlouholetá vedoucí Laboratoře virologie Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, absolvovala na nymburském gymnáziu v roce 1973 ještě pod svým dívčím jménem Noemi Nováková.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Nový arcibiskup z Canterbury

12. únor 1903

V Canterburské katedrále byl slavnostně uveden do úřadu nový primas anglikánské církve. 

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
19.03.2024

Aktuální mistři České republiky v kategorii U14 Kateřina Kammová a Bruno Topenčík z 3TB byli hlavními tahouny našich šachistů na krajském kole v šachu družstev.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.