Úspěch v 1. kole ŠFL 9 - Futsal

Úspěch v 1. kole ŠFL 9 - Futsal

Úvodní kolo Školské futsalové ligy 9 dopadlo pro tým Gymnázia B. Hrabala na výbornou! 1. kolo turnaje se konalo ve čtvrtek 3. 11. v hale Zimního stadionu NED Hockey, kterému tímto velmi děkujeme za poskytnutí prostorů. Los svedl k sobě ZŠ Poříčany, ZŠ Libice nad Cidlinou, ZŠ TGM Milovice a tým GBH Nymburk. Turnaj se hrál systémem každý s každým, postup do 2. kola měl zajištěn první a druhý tým.

Zahajovací utkání se odehrálo mezi GBHN a ZŠ TGM Milovice. Pro nás nevydařený úvod znamenal stav 1:3 v poločase. Ve druhé půli jsme však hru zlepšili a postupně začali soupeře dotahovat. Pár minut před koncem jsme šli do vedení 4:3. Tento stav již zůstal i po závěrečném hvizdu rozhodčích.

Druhé utkání skončilo drtivým vítězstvím ZŠ Poříčany nad Libicí v poměru 9:0. Následně proti Libici n/Cidlinou nastupovalo družstvo gymnázia. První poločas byl ještě vcelku vyrovnaný (2:1 pro GBHN), následně však již soupeř nestačil. I druhý duel jsme zvládli, konečné skóre bylo 6:1.

Následovala dvě utkání. ZŠ TGM Milovice přehrály ZŠ Poříčany v poměru 6:3 a zápas s Libicí n/Cidlinou skončil remízou 2:2. Stále tak nebylo rozhodnuto o druhém postupujícím.

Závěrečný duel dne se odehrál mezi GBHN a ZŠ Poříčany. Hned v úvodu šel soupeř do vedení, ale ještě do poločasu jsme dokázali stav otočit. I poslední ze tří utkání tak tým Gymnázia vyhrál, tentokráte výsledkem 4:1.

Celý tým zaslouží velkou pochvalu za předvedenou hru a bojovný duch, vždyť ve všem třech zápasech jsme nejprve inkasovali, až po té soupeře přehráli a přestříleli.

 

 

Tabulka:

1. Gymnázium B. Hrabala Nbk                                   3      3  0  0       14:5           9 bodů

2. ZŠ TGM Milovice                                                   3      1  1  1       11:9           4

3. ZŠ Poříčany                                                         3      1  0  2       13:10          3

4. ZŠ Libice nad Cidlinou                                          3      0   1  2        3:17          1

 

Ve druhém kole turnaje nás čekají znovu ZŠ TGM Milovice a dva ze trojice týmů ZŠ Dukelská Benešov, I. ZŠ  Říčany a Gymnázium Čelákovice.

 

Tým GBHN: Luňáček - Haluška, Lojka, Poláček, Louda, Šubrta, Špitálník, Furgalák, Křivský, Hylmar, Kozák, Žáček, Prokop

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1927.

Narodil se 20. 8. 1905 v Nymburce. Psal do různých listů. V letech 1938-1945 vyl redaktorem nakladatelství Mazáč, kde redigoval knihovnu soudobé prózy „Nová cesta“.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Povstání v Makedonii

2. srpna 1903

Na den sv. Eliáše vypuklo povstání Makedonců proti Turkům. 

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.