Úspěšná halová sezóna atletů našeho gymnázia

Úspěšná halová sezóna atletů našeho gymnázia

Halová sezona atletům gymnázia už skončila, ale v jejím průběhu byli vidět jako reprezentanti naší školy na Czech Indoor Gala, stejně tak i na jednotlivých mistrovstvích  ČR.

 

Ostrava 3.2. Czech Indoor Gala - mezinárodní halový atletický mítink zlaté úrovně

Studenti Václav Vlček 1A a Johana Prokešová 6XA se nominovali do závodu jednotlivců v národním předprogramu. Václav běžel 800m v kategorii mužů, svůj rozběh jasně vyhrál a celkově obsadil 7. místo s novým PB 1:53,11. Johana běžela 60mpř v kategorii dorostenek a obsadila 6. místo časem 8,77s. 

Na základě výborných výkonů na podzimním republikovém finále Středoškolského atletického poháru byly Českým atletickým svazem  pozvány do závodu štafet 4x200m také štafety chlapců a dívek naší školy. Na podzimním finále děvčata vyhrála, chlapci doběhli na 2. místě a to samé se podařilo i v Ostravě. Štafeta děvčat ve složení Lucie Svěcená 3A, Nicol Doležalová 2A, Viktorie Franková 8OA a Johana Prokešová 6XA vedla po celou dobu závodu a ve velmi pěkném čase 1:45,03 zvítězila.

Chlapci ve složení David Gromeš 5QA, Václav Vlček 1A, Adam Plaček 4A a Vít Šesták 4A se zařadili od začátku na druhé místo a za štafetou chlapců  Gymnázia Příbram  tak i doběhli do cíle. Součástí týmu byli i náhradníci Hana Garayová a Jakub Mikulecký, kteří byli připraveni zaskočit v případě nějakého problému u některého člena štafety. Odměnou všem potom bylo sledování celého hlavního programu mezinárodního závodu. Na závěr mítinku se štafeta děvčat účastnila slavnostního vyhlašování vítězů spolu s největšími hvězdami mítinku - medailisty z OH i MS jako je dálkař Mattia Furlani, tyčkařka Tina Šutej, nový halový evropský rekordman na 400m Attila Molnár nebo čtvrtkařka Lieke Klaver. Tohle zakončení závodu bylo krásné, nečekané ale přidalo trochu adrenalinu do našeho odjezdu z Ostravy. Až díky pomoci pořadatelů s převozem na nádraží, jsme zvládli stihnout poslední možný spoj z Ostravy na Prahu. Tímto děkujeme paní Koptíkové a jejím spolupracovníkům, kteří nám umožnili se zúčastnit i vyhlášení.  

Václav Vlček           muži 800m 1:53,11min   7. místo

Johana Prokešová dorostenky 60mpř 8,91s   6. místo

Svěcená, Doležalová, Franková, Prokešová jky 4x200m 1:45,03min 1. místo

Gromeš, Vlček, Plaček, Šesták                     j 4x200m    1:32,46min 2. místo

 

Přenos na youtube

   závod Vlček 1:22h  Prokešová 1:47  štafeta dívek 2:40   štafeta chlapců  2:46 



Ostrava -21. 2.- 22. 2. Halové MČR dorostu a juniorů a dvě medaile

V kategorii dorostu nastoupili Johana Prokešová, David Gromeš, Václav Vlček a v kategorii juniorek Lucie Svěcená.

David Gromeš             60m 7,17s         16. místo             200m 22,50s    8. místo

Johana Prokešová      60mpř 8,91s      17. místo             200m 26,14s    20.místo

Lucie Svěcená             skok o tyči 381cm     3.=místo

Václav Vlček               800m rozběh 1. místo                  finále 1:53,70  2. místo

štafeta 4x200m (Prokešová, Svěcená) 1:43,03 7. místo 

 

Ostrava 28. 2. - 1. 3. Halové MČR mužů a žen 

Lucie Svěcená skok o tyči 381 cm           8.=místo

 

Ostrava 7.- 8. 3. Halové MČR žactva 

Thea Cimlová vrh kouli 3kg 12,20m         5.místo

 

 
Zobrazeno: 540x

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

Svět v roce založení školy

Eduard VII. indickým císařem

1. leden 1903

Poblíž Dillí se shromáždily davy lidí, aby mohly být přítomny chvíli, kdy bude král Velké Británie a Irska Eduard VII. vyhlášen indickým císařem. 

Nejčtenější

08.04.2026

V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.

celý článek
07.04.2026

Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!

celý článek
04.04.2026

Z výjezdu do Berouna na KK Geologické olympiády 2026 jsme přivezli alespoň diplom úspěšného řešitele krajského kola. Medaile se našim nejlepším geologům vyhýbají. Úspěšným řešitelem se stal Filip Kubálek ze 6XB, jehož bodový zisk se ztrátou 1,5 bodu na bronzovou příčku, vystačil na 4. místo mezi soutěžícími ve středoškolské kategorii B v celém Středočeském kraji. Druhou účastnicí z nymburského gymnázia byla primánka Veronika Breu (1PB), benjamínek v kategorii A, kde proti ní stáli především nejlepší kvartáni z různých gymnázií v kraji. Přes zřejmé věkové znevýhodnění uhájila 10. místo z 12 účastníků, což není při první účasti v soutěži, kdy člověk ani dopředu přesně neví, co ho čeká, žádná ostuda.

celý článek