Úspěšná kvalifikace

Úspěšná kvalifikace

Jičín byl 10. 4. 2014 dějištěm kvalifikace o republikové finále v basketbalu chlapců ZŠ a víceletých gymnázií, do které se družstvo naší školy probojovalo z druhého místa v kole krajském.

     V turnaji bojovala trojice škol o jediné postupové místo. Shodou okolností se zde sjely stejné školy jako v loňském roce – ZŠ Chrastava, Gymnázium a SOŠPg Nová Paka (loňský vítěz) a Gymnázium Nymburk.
     Na soupisce naší školy byli: Robin Švarc, Lukáš Mareš, Honza Krumpolec, Vilém Valenta, Petr Pavlíček a Martin Goerojo. Chyběl tedy Martin Šiler, který měl být hlavní oporou mužstva.
     V úvodním střetnutí kluci nastoupili proti Chrastavě, v jejímž dresu hráli borci z Liberce. Po počáteční nervozitě se začaly dařit rychlé akce a zápas byl rozhodnut – výhra 38:25. Hrálo se 2x10 minut čistého času. Ve druhém zápasu stejného soupeře porazili i hráči Nové Paky – 43:25.
     Třetí - poslední - zápas musel rozhodnout. První malé vítězství přišlo již na úvod, kdy Martin Goerojo vyhrál střihání o to, které družstvo na své modré dresy navleče ošklivé rozlišováky. Hned od úvodu zápasu naši hráči vedli, po první půli o 10 bodů. To již ale nebylo možné střídat, jeden z nejplatnějších hráčů - Robin - se vyfauloval. Vedení se chvílemi ztenčovalo, ale kluci zápas k vítězství dovedli. Pomohl k tomu i krásný koš Martina po čtyřtaktu, Petrova trojka, doskoky Viléma pod oběma koši, Lukášův přehled či Honzova urputnost a bojovnost.
     Kluci se tedy, po vzoru hráčů z vyšších ročníků, probojovali na republiku, která se bude hrát v Jindřichově Hradci 29. a 30. 4. 2014. Gratulujeme a držíme palce.

Aktuální informace

08.04.2024

Upozorňujeme uchazeče, že administrace úvodní přijímací zkoušky z matematiky začíná vždy v 8.30.

Naplánujte si svůj příchod do školy mezi 8.00 a 8.25. Příchod po 8.30 nemůžeme akceptovat z důvodu regulérnosti zkoušky.

Celý článek
06.04.2024

Uchazečům, kteří podali přihlášku elektronicky prostřednictvím DIPSY, nejsou pozvánky zasílány poštou. Dostávají je pouze prostřednictvím zaručené komunikace opět v DIPSY.

Jiří Kuhn 

30.03.2024

Upozorňujeme rodiče a uchazeče, že v tomto týdnu byly odeslány pozvánky k přijímacím zkouškám takto:

Celý článek
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 11. 2. 1934 v Nymburce.  Absolvoval Pedagogickou fakultu v oboru výtvarná výchova a matematika. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Eduard VII. indickým císařem

1. leden 1903

Poblíž Dillí se shromáždily davy lidí, aby mohly být přítomny chvíli, kdy bude král Velké Británie a Irska Eduard VII. vyhlášen indickým císařem. 

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
19.03.2024

Aktuální mistři České republiky v kategorii U14 Kateřina Kammová a Bruno Topenčík z 3TB byli hlavními tahouny našich šachistů na krajském kole v šachu družstev.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.