Úspěšné okresní kolo v přespolním běhu

Úspěšné okresní kolo v přespolním běhu

Ve středu 20.9. se celkem sedm družstev Gymnázia B.Hrabala vydalo na okresní kolo v přespolním běhu do Lysé nad Labem. Závod se koná již tradičně v zámeckém parku, kde na běžce čekají poměrně náročné tratě, ovšem ve velmi pěkném prostředí. 

Základní školy byly rozděleny do dvou kategorií, III. (6. - 7. třída) a IV. (8. - 9. třída). Zde byli nejúspěšnější mladší chlapci, kteří s přehledem zvítězili před Gymnáziem Poděbrady a ZŠ Kounice. Starší chlapci skončili na čtvrté příčce, když o pouhý bod nestačili na ZŠ Bedřicha Hrozného Lysá nad Labem.

Dívky nižšího gymnázia kategorie III. skončily v konkurenci jedenácti škol na pěkném třetím místě! Kategorii IV. naše dívky neobsadily.

Závodů pro kategorie ZŠ se zúčastnilo celkem 13 škol a více než 250 žáků! 

 

Kategorie SŠ byly obsazeny výrazně hůře. Do kategorie V. (komplet SŠ) se přihlásilo pouze 6 škol. Následovala kategorie VI.B (tedy pouze ročníky 2000,2001 a 2002). Zde jsme měli za soupeře pouze Gymnázium Jiřího z Poděbrad.

Přespolním běžcům i běžkyním našeho gymnázia se podařilo ovládnout všechny čtyři závody, tedy jak kategorii V., tak i kategorii VI.B. Za vzornou reprezentaci patří všem závodníkům pochvala.

 

Družstva GBHNBK:

Chlapci III. - Klír, Viniklář, Čihák, Kubát, Toman, Klobouček

Chlapci IV. - Benák, Kábrt, Najman, Pergel, Hylmar, Strolený

Dívky III. - Mrázková, Pechová, Chýňavová, Berná, Kotyková, Pacourková

Chlapci V. - Mareš, Chládek, Pulda, Zikmunda

Chlapci VI.B - Jisl, Brzák, Holoubek, Laš, Novák

Dívky V. - Doležalová, Čehová, Košnářová, Ševčíková, Rašková

Dívky VI.B - Karamonová, Zavadilová, Sloupová, Jeníková

 

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 8. 11. 1923 v Nymburce, kde také prožil celý život (zemřel 29. 1. 1999).

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt F. L. Riegera

3. březen 1903

Brzy po svých 85. narozeninách zemřel v Praze jeden z nejvýznamnějších českých politiků 19. století, publicista a národohospodář František Ladislav Rieger.

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.