Úvodní kolo Středoškolské futsalové ligy

Úvodní kolo Středoškolské futsalové ligy

Dne 14. 11. 2012 proběhlo první kolo Středoškolské futsalové ligy, které se žáci gymnázia tradičně zúčastňují. Los soutěže určil pro první turnaj trojici škol ve složení SOŠ a SOU Nymburk, TOS Čelákovice a Gymnázium Nymburk.

Hrálo se systémem každý s každým. První zápas sehráli hráči SOŠ a SOU Nymburk proti našemu mužstvu. Hrál se výborný futsal, ale od začátku bylo jasné, že družstvo soupeřů je více sehrané. Jelikož naš tým opustilo hodně maturantů, bylo jasné, že je prváci musí zastoupit. V tomto zápase se to tolik nepovedlo, pomáhali hlavně starší borci. I přes jejich snahu jsme prohráli 11:5. Druhý zapas náš čekal TOS Čelákovice. Hned od prvních minut jsme prohrávali, ale dokázali jsme to otočit. Po krásných gólech a akcích zápas skončil 11:6 výhrou našeho týmu. Poslední zápas sehráli hráči SOŠ a SOU Nymburk a Čelákovic. Čelákovice se ujali vedení od prvních minut, ale na hráčích Nymburku byla vidět touha vyrovnat. To se také stalo a zápas otočili v jejich prospěch a vyhráli 14:4.

Do dalšího kola tak postupují oba týmy Nymburka, SOŠ a SOU a Gymnázium Nymburk.

 

Tabulka

1. SOŠ a SOU Nymburk          2   2  0  0   25:9      6 bodů

2. Gymnázium Nymburk         2   1  0  1   16:17    3 body

3. TOS Čelákovice                 2   0  0  2   10:25    0 bodů

 

Nejlepším střelcem našeho týmu byl Jiří Lukavec. Velkou pochvalu však zaslouží všichni hráči.

Reprezentanti naší školy: Jiří Lukavec, Matěj Červ, Aleš Schneiberg, Marek Šnajdr, Štěpán Jareš, Patrik Mejzr, Nguyen Duc Ahn, Martin Keller, Josef Kubálek, Václav Hajný, Martin Labuta, Milan Peterka.

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc.

Doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc., (*18. 12. 1953), imunoložka, viroložka botanička a biochemička, bývalá dlouholetá vedoucí Laboratoře virologie Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, absolvovala na nymburském gymnáziu v roce 1973 ještě pod svým dívčím jménem Noemi Nováková.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lidové divadlo

4. leden 1903

V Praze-Holešovicích zahájilo činnost lidové divadlo Uranie úspěšnou premiérou hry Ladislava Stroupežnického Vojtěch Žák, výtečník.

Nejčtenější

21.03.2024

Jaké je to být debatním rozhodčím? To si vyzkoušeli členové našeho debatního klubu na krajském kole Debatiády v Děčíně. Pro některé z nich to byla první příležitost rozhodovat soutěžní debaty naostro.

celý článek
26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.