Velikonoční florbalový turnaj VG

Velikonoční florbalový turnaj VG

Toto tradiční sportovní klání se uskutečnilo v hale ZŠ Komenského v pondělí 2. 4. 2012. Deset šestičlenných třídních kolektivů bojovalo ve dvou pětičlenných skupinách o co nejlepší umístění. Ve skupině „A“ se střetla družstva tříd: 8OA, 7MB, 6XB, 6XA a 8OB (Lyptákovy děťy). Skupinu „B“ pak tvořily třídy: 4.A, 7MA, 2.A, 1.A a 3.A.

Zápasy probíhaly současně na dvou hřištích, hrálo se ve čtyřech, bez brankářů, na malé florbalové branky. Délka jednotlivých zápasů ve skupině byla 12 minut. Tento systém turnaje byl použit poprvé, důvodem byla neúčast dvou tříd VG – 5QA a 5QB. Oba nejhorší kolektivy ve skupinách skončily společně na 9. až 10. místě, celkové pořadí ostatních určil zápas na 2 x 10 minut se soupeřem, který se umístil shodně ve druhé skupině.

Na nepostupové páté pozici skončily třídy 7MB a 1.A, pro které turnaj skončil. Všechny ostatní třídy bojovaly o umístění. V boji o 7. a 8. místo uspěly Lyptákovy děťy, které porazily 2.A poměrem 8 : 4. Páté místo získala 3.A vítězstvím nad 6XB 3 : 2. O pomyslné bronzové medaile se utkala 7MA s 6XA - podlehla 2 : 5 a získala medaili bramborovou. Finálový zápas mezi 4.A a 8OA byl opakováním finále z loňského roku. Oktaváni, kteří do turnaje opět vstoupili v originálních a netradičních dresech, vyhráli 7 : 3 a stali se po roce opět vítězi turnaje.

Všichni účastníci turnaje prokázali velkou bojovnost a vůli po vítězství, těm nejlepším patří velká gratulace.

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 11. 2. 1934 v Nymburce.  Absolvoval Pedagogickou fakultu v oboru výtvarná výchova a matematika. 

Svět v roce založení školy

Josef Augusta

17. březen 1903

Narodil se Josef Augusta (†4. 2. 1968), český paleontolog. Spolu se Z. Burianem vytvořil paleontologické rekonstrukce velice populární v ČSR i zahraničí.

Nejčtenější

08.04.2026

V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.

celý článek
31.03.2026

Ve čtvrtek 9. dubna se v auditoriu ZŠ Komenského uskuteční dopolední přednáška s názvem 10 pravidel války, kterou povede Richard Smejkal, odborník na mezinárodní humanitární právo a velitel Ústředního krizového štábu Českého červeného kříže.

celý článek
07.04.2026

Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!

celý článek