Vítězné KK v basketbalu chlapců - kat. IV.

Vítězné KK v basketbalu chlapců - kat. IV.

     V úterý 17. března 2015 se v ZŠ Na Výsluní v Brandýse n/L konalo krajské kolo v basketbalu chlapců věkové kategorie IV. (tercie a kvarty). Turnaje se zúčastnilo celkem devět družstev. Ta byla rozlosována do dvou skupin, ve kterých se hrálo systémem „každý s každým“. Jednotlivé zápasy se hrály na 2x8 minut – poslední 2 minuty čistého času.

     V pětičlenné „A“ skupině bojovali naši hráči postupně s 2. ZŠ Rakovník (24:7), ZŠ V. Havla Kralupy n/L (37:9), Gymnáziem Mladá Boleslav (17:7) a 5. ZŠ Brandýs n/L (25:11). Do semifinále naprosto jednoznačně postoupilo družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce - společně s 5. ZŠ Brandýs n/L, která v boji o druhé místo vyhrála o jeden koš nad Mladou Boleslaví.
     Ve čtyřčlenné „B“ skupině vyhráli a do semifinále postoupili chlapci z 1. ZŠ Kladno před ZŠ Příbram VIII., dalšími účastníky byli hráči ZŠ Benešov a ZŠ Jesenice.
     Hladká výhra  rozdílem třídy 32:13 v semifinále proti Příbrami znamenala postup do finále i do kvalifikace na RF. Přesto naši hráči šli do posledního - finálového zápasu s odhodláním zvítězit. A to dokazovali již od úvodních minut. Tak jako celý turnaj, předváděli rychlý, bojovný, v obraně agresívní basket, který se líbil a přinesl zasloužený úspěch. Svého soupeře z Kladna deklasovali 25:7.
     Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce reprezentovali, krajské kolo vyhráli a do kvalifikace o republikové finále postoupili:
4KA – Petr Pavlíček, Vilém Valenta a Štěpán Senohrábek
4KB – Lukáš Mareš, Jonáš Bubeník a Martin Havelka

3TB – Ondřej Tichý

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D.

Prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D. (*8. 10. 1973), soudce Ústavního soudu ČR, profesor teorie práva na PrF UK v Praze a vůbec první Čech, který dosáhl prestižního titulu doktor právních věd (S.J.D.), maturoval na naší škole v roce 1992.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Přistěhovalci do USA

3. březen 1903

V USA byl schválen přistěhovalecký zákon, 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.