Vítězství našich v okresním kole minikopané

Vítězství našich v okresním kole minikopané

Ve středu 4.5. se v areálu SK Polaban Nymburk konalo okresní kolo v minikopané pro žáky 6. - 7. tříd. Chuť do sportu a fotbalu byla po covidové pauze znát, neboť dorazilo hned 12 týmů. Pořadatel tedy rozdělil startovní pole na skupiny A a B, odkud postupovaly pouze první dva týmy. Dále se hrálo vyřazovacím způsobem. Vítěz turnaje si vybojoval šanci reprezentovat okres na krajském kole v Příbrami.

Naše škola patřila po dlouhé době k favoritům turnaje, což v kategoriích ZŠ nebývalo mnoho let zvykem. Hned úvodní duel jsme narazili na ZŠ Sadská, kterou jsme porazili 1:0. Následoval duel se ZŠ RAF Nymburk, který jsme poměrně snadno ovládli na 3:0, ovšem po dvou chybách soupeř snížil na konečných 3:2. Třetí výhru v řadě jsme si připsali po těsném vítězství 1:0 se ZŠ Václava Havla Poděbrady. Postup ze skupiny jsme si vybojovali čtvrtou výhrou, konkrétně nad ZŠ Semice 2:0. Souboj o první místo ve skupině jsme však nezvládli, podlehli jsme 0:4 ZŠ Komenského Nymburk.

Postup z druhého místa znamenal duel a semifinále se ZŠ Městec Králové. Tento soupeř totálně ovládl skupinu A, když zvítězil ve všech pěti utkáních a inkasoval pouze jednu branku. Do semifinále jsme vstoupili hloupým inkasovaným gólem z penalty po malé domů, naštěstí se nám podařilo brzy srovnat na 1:1. Tento stav již vydržel do konce, rozhodli tak pokutové kopy. Naši střelci proměnili, Městec jedenkrát nedal, zvítězili jsme 3:2 na PK.

Ve finále nás čekala silná ZŠ Komenského Nymburk, která v semifinále vyřadila ZŠ TGM Poděbrady v poměru 1:0.

Do finále jsme nastupovali již hodně unaveni, ale i soupeř již jevil známky opotřebení. Celé utkání bylo hodně vyrovnané, oba týmy hrály pozorně a snažily se hlavně neinkasovat. Výsledek 0:0 znamenal pokutové kopy. Za stavu 2:2 se pokračovalo ve čtvrté sérii, hráč Komenského neproměnil, těžkou roli tak měl před sebou Vincent Pop. Ten náročnou situaci zvládl a proměnil!!! To znamenalo celkové vítězství v turnaji a postup do krajského kola.

 

Všichni hráči zaslouží pochvalu za nasazení a vzornou reprezentaci školy.

Tým GBHN: Hronek - J. Záveský, Matuška, Doucha, Hanke, Pop, Cigánik, Kubálek, Kropáček, Sobíšek, Dvořák, Kubečka. 

Aktuální informace

28.09.2023

úterý 3/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 8. 4. 1934 v Nymburce. V roce 1958 ukončil studia na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Anthracite Coal Commission Report

22. březen 1903

Theodore Roosevelt přikázal zveřejnit Anthracite Coal Commission Report, 

Nejčtenější

05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.