Výborné krajské kolo florbalistek

Výborné krajské kolo florbalistek

 

Jednoznačně nejúspěšnějším florbalovým týmem naší školy je v letošním školním roce parta děvčat z nižšího gymnázia. Ty jediné postoupily z okresního do krajského kola, které bylo na pořadu 9. prosince 2014 v Kutné Hoře.

 

Zde v hale BIOS bojovalo 11 kolektivů, které byly rozlosovány do tří skupin. Hrálo se systémem „každý s každým“, do finálové skupiny postoupila první dvě družstva. Jednotlivé zápasy se hrály 12 minut.
Skupina
A : Čáslav, Neveklov, Sedlčany, Hořovice
Skupina
B : Týnec n/L, Rudná, Dolní Bousov, Rakovník
Skupina
C : Kutná Hora, Zvoleněves, Nymburk

Dívky nastoupily v této sestavě: Alžběta Galčíková, Zoe Steiner, Eliška Prášilová (3TB), Klára Malá, Tereza Pazderová, Nikola Baščanová, Michaela Frebortová a Anna Václavková (4KB).

Hned první zápas turnaje prověřil naše dívky. Po třech brankách Terezy a gólu Zoe jsme vyhráli se Zvoleněvsí 4:0. Po čtyřech zápasech dalších skupin, ve kterých již naše družstvo sledovalo potenciální protihráčky, přišel druhý zápas naší skupiny – tentokrát byla naším soupeřem domácí děvčata (Kutná Hora). Gól Nikoly byl jediný a znamenal nejen výhru, ale i postup do pětičlenné finálové skupiny.

Finálovou bitvu jsme zahájili skvěle – výborná obrana a branka Zoe znamenaly první finálovou výhru. Potom ale přišly dvě prohry. Nejprve 1:2 s Dolním Bousovem, který celý turnaj odehrál bez jediné ztráty a skončil celkově první, potom 1:4 s Čáslaví, kdy jsme doplatili na střeleckou smůlu a chyby v obraně. Branky v obou zápasech střelila Tereza. Posledním soupeřem byl Rakovník. Naše výhra a současně neprohra D. Bousova v posledním zápase by znamenaly celkové druhé místo a postup do kvalifikace o republikové finále. Družstvo odehrálo jednoznačně nejlepší zápas v turnaji. Perfektní práce Míši v bráně, urputná bojovnost Zoe, spolehlivá, těsná obrana Alžběty a Kláry a úspěšné střely Terezy a Nikoly znamenaly vítězství 2:1. Následná výhra D. Bousova dala propuknout veliké radosti. Podařilo se!!! Postup do dalších bojů se stal skutečností. Kvalifikace o RF se bude konat 25. 2. 2015 v Jičíně.

Aktuální informace

24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 15. 7. 1907 v Nymburce. Pocházel z rodiny dílovedoucího ČSD v Nymburce. Po gymnáziu studoval na Vysoké škole obchodní v Praze.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt Pissara

12. listopad 1903

Zemřel Camille Pissaro (*10. 7. 1830), francouzský malíř.

Nejčtenější

15.11.2023

Pedagogičtí zaměstnanci se rozhodli připojit se 27. 11. ke stávce.

Důvody:

 • Nesouhlas s navrženým snížením počtu hodin, které by mělo zásadní vliv na průběh i výsledky vzdělávání ve škole; na GBHNB jde o cca 110 hodin – cca 12,5 %, což by znamenalo např.:
  • snížení počtu volitelných předmětů v maturitním i nematuritním ročníku a s tím související zvýšení počtu žáků v nich
  • větší skupiny žáků při výuce jazyků
  • problém s udržením výuky praktických cvičení
  • problém s udržením dělených hodin českého jazyka a matematiky
  • redukce nabídky nepovinných předmětů
 • Podpora nepedagogických zaměstnanců škol, kterým reálně hrozí pokles platů.

Opatření:

 • Škola bude zavřena a žáci nebudou mít do budovy přístup.
 • Zaměstnanci nemají nárok na oběd, přestože jídelna na SOŠ a SOU bude v provozu.
 • Žáci mohou na oběd jít, kdo nebude mít vzhledem k uzavření školy o oběd zájem, musí si ho včas odhlásit.

 

Další informace:

 • V případě dosažení dohody mezi MŠMT se zástupci školských asociací a odborů je možné, že stávka bude zrušena.

 

celý článek
05.11.2023

Končící víkend měl na svém programu školy nejen první stužkovací večírek maturantů, ale i brigádní činnost učitelů na chatách v Rokytnici nad Jizerou. Na 10 kolegů a rodinných příslušníků vyrazilo do hor „poprat “ se s úklidem a přípravou chat před náročnou, zimní sezónou. Není to nikdy jednouché, ale opět se dílo povedlo a můžeme se těšit na blížící se zimu!

celý článek
16.11.2023

Dne 16.11. reprezentoval náš dívčí volejbalový tým školu v kvalifikaci na republikové finále ve středoškolské lize. Tentokrát jsme vyrazily daleko, až do Hostinného.  Nejdřív jsme hrály proti Hradci Králové, nad kterým jsme vyhrály po dramatickém tiebreaku. Druhý zápas s Turnovem jsme jednoznačně ovládly a opět vyhrály - 2:0. Náš dnešní úspěch nás poslal na Mistrovství ČR, které se hraje v Jablonci 28.-29.11.2023. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.