Stříbrná expedice v Železných horách

Stříbrná expedice v Železných horách

Po zajímavém začátku, kdy některé členky expedice málem nestihly vlak, jsme úspěšně dojely do Třemošnice. Odtud naše kroky vedly na rozhlednu Miladu, k níž vedla nepřístupná cesta. Na rozhledně jsme se pokochaly a naobědvaly.

Marně jsme se snažily najít odbočku do lesa, po několika špatných pokusech jsme raději zvolily cestu po silnici. Z důvodu zavřených kempů a oblasti CHKO, v níž jsme se nacházely, jsme první noc přespaly u sester v Hoješínském klášteře. Druhý den už nám počasí tolik nepřálo a schytaly jsme mírný déšt. Paradoxně se nám ale šlo lépe, než první den. Přes Běstvinu a Úhrov jsme se dostaly k lesu, kde jsme si postavily stan. K večeři byly již tradičně těstoviny s masem z konzervy a kečupem. Letos jsme naší pochoutku vylepšily bazalkovým pestem. Po krušné noci plné výstřelů, zvláštních zvuků lesa a zimy jsme si ráno udělaly čaj a snědly poslední kusy závinů. Složily jsme stan a už nás čekala jen poslední etapa do Golčova Jeníkova. S vidinou domova a teplé koupele nám poslední kilometry utekly rychle. V Golčově Jeníkově jsme celou expedici úspěšně zakončily pizzou a sladkou tečkou. Přes všechnu bolest jsme si expedici užily. V neposlední řadě děkujeme našim skvělým hodnotitelům paní Martínkové a panu Rajovi, kteří při nás stáli po celou dobu.

Světluška Serbusová, Bětka Marková, Kája Šilhánová, Naty Plechlová a Bára Pechová.

Aktuální informace

30.06.2021

podnělí 9:00 - 11:00

Jiří Kuhn

Významní absolventi

Absolvovala v roce 1941 s rodným příjmením Leišová.

Narodila se 19. 1. 1922 ve Všejanech a zemřela v r. 1985 v Praze.

Svět v roce založení školy

Reformy v Makedonii

23. únor 1903

Turecký sultán schválil rakousko-uherský plán reforem v Makedonii.

Nejčtenější

09.07.2021

Prof. Václav Daniel Šimon, DrSc. (*29. 5. 1926), přední český urolog, chirurg, gynekolog, vysokoškolský učitel a akademický pracovník, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1946.

celý článek
23.06.2021

Ve středu 23.6. se po roční covidové odmlce opět konal závod malých dračích lodí základních škol. V tomto jubilejním ročníku vybojovala posádka kvart bronzovou medaili.

celý článek
25.06.2021

Původně plánovaný dvoudenní seminář sice nebylo možné realizovat, ale do Terezína jsme se nakonec vypravili na jednodenní, o to však intenzivnější návštěvu.

V úterý 15. června vyrazili členové Klubu moderní historie a zájemci z kvart, sexty B a oktávy B na dlouho plánovanou návštěvu Terezína. Na programu bylo poznání bývalého ghetta v doprovodu lektorů Památníku Terezín a vzpomínek bývalých vězňů. Zvládli jsme i návštěva Malé pevnosti.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!