Anglie 17. - 24. 10.

Studenti Gymnázia a Základní školy Tyršova spojili své síly a vydali se zdokonalit svou angličtinu na jazykovém kurzu v Eastbourne.

10. 10. 2015 jsme úspěšně odjeli z Nymburka. Po dlouhé a náročné cestě jsme v brzkých ranních hodinách dorazili do Francie, kde jsme přestoupili na trajekt do Anglie. Nejdříve však každý musel prokázat svou identitu na celní kontrole. Plavba nám v těchto ranních hodinách připadala zdlouhavá, ale nakonec jsme dojeli do Anglie, kde jsme ještě po asi 4hodinové cestě konečně dorazili do města Portsmouth. Tam jsme viděli např. loď admirála Nelsona nebo vyjeli na Spinaker Tower, která zrovna slavila výročí, a při této příležitosti si každý mohl vylosovat nějakou cenu. Většina z nás vyhrála bublifuk, ale někteří měli větší štěstí a vyhráli např. fotografii zadarmo či vstup do akvária. Večer jsme pak konečně dojeli do Eastbourne, kde jsme potkali svoje host families. V rodinách jsme bydleli po 2-6 studentech, ale většinou s námi bydleli ještě jiní zahraniční studenti, kteří zřejmě také absolvovali jazykový kurz.
Každé ráno byl sraz v 8:15 na srazovišti a pak následoval odjezd do školy. Byli jsme rozděleni do tří skupin. Vyučovaní začínalo v 9:00, přičemž každá skupina měla 3 vyučovací hodiny, které trvaly hodinu a 10 minut. Učily nás 3 lektorky, které se střídaly po hodině v každé skupině a byly velmi milé a příjemné. Pobyt ve škole ubíhal rychle. Odpoledne jsme pak vždy vyráželi na výlety. Místa, která jsme navštívili, byla: Beachyhead, kde jsme se prošli kolem útesů příjemnou procházkou, po které jsme se však všichni těšili, až zalehneme do postele, krásný hrad Hever Castle, ve kterém prožila jedna ze šesti manželek Jindřicha VIII. část svého života, nechybělo ani město Hastings, kde jsme ochutnali proslavené "fish and chips" či Brighton, město s krásným molem a samozřejmě i s Primarkem. V pátek jsme si přivstali, rozloučili se s našimi rodinami a vyrazili do Londýna! Prohlédnout si celý Londýn za tak krátkou dobu se zdá být nadlidské, ale my jsme to díky naší skvělé průvodkyni Dáše zvládli. Sice jsme se u zdejších památek dlouho nezdrželi, ale stačili jsme vidět vše od Buckingham Palace až po London Eye. Autobus už na nás netrpělivě čekal, a tak jsme museli rychle vyrazit zpět. Z Londýna jsme odjížděli zhruba v 19:00 hodin a o pár hodin později nastupovali na trajekt do Francie. Cesta pokračovala přes Belgii a Německo až do České republiky. Naše cesta skončila asi v jednu hodinu odpoledne u budovy gymnázia, kde si nás vyzvedli natěšení rodiče. A my už jsme natěšení na další jazykový kurz!

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Bohumil Hrabal

JUDr. Bohumil Hrabal (28. 3. 1914–3. 2. 1997), rozený Bohumil František Kilian, jeden z nejvýznamnějších českých spisovatelů 20. století, absolvoval na nymburské reálce v roce 1934.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Let bratří Wrightů

17. prosinec 1903

Po mnohaletých systematických pokusech se podařilo uskutečnit Orvillu Wrightovi let s motorovým letadlem v trvání dvanácti sekund.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.