Erasmus+ očima studentů

22.12.2023
Erasmus+ očima studentů

Rádi bychom se s vámi podělili o poslední report z našeho pobytu a cesty do Westerburgu a přikládáme highlights našeho programu v podobě společně natočených videí k blížícím se evropským volbám.

 

 

 Podívejte se s námi:

https://youtu.be/vw484a2vn0s?si=YBomfrRrPpQGvHoW

https://youtu.be/rrfmrpRUsCw?si=mknOkKuzFxNiHbEO

https://youtube.com/shorts/8Vn9RfkkQ1k?si=roMbpP9z0c2TMGS8

https://youtu.be/c2cWqIQFgDI?si=UWFIj1SmiBqAhiXa

 

Po třináctihodinové cestě, několika přestupech a vtipném hledání nástupiště v Norimberku jsme se konečně dostali do Westerburgu a ubytovali se v hotelu Bender.

Hned další den jsme zamířili do místní BBS Schule, kde jsme byli mile přivítáni vedením školy. Následně jsme se vydali na prohlídku školy, která nás překvapila svojí velikostí, open space učebními prostory a velkou nabídkou oborů. Také jsme měli možnost navštívit několik hodin např. ZSV, robotiku, angličtinu a němčinu. Odpoledne jsme se seznámili s členy Europa-AG (kroužek zabývající se tématy a děním v Evropské unii). Ti pro nás měli připravené seznamovací hry, díky kterým se mezi námi prolomily ledy. Později k večeru jsme se společně vydali na bowling a kebab, kde nám jídlo přivezl místní robotický sluha.

Další den jsme opět strávili ve škole s Europa-AG, jako překvapení pro nás měli připravené video s pozdravem z Evropského parlamentu od německého europoslance a české europoslankyně. Ve skupinkách, které byly namíchané z českých i německých studentů, jsme točili videa na téma voleb do Evropského parlamentu. Odpoledne jsme se vydali na vánoční trhy do nedalekého Limburgu.

Ve středu jsme měli navštívit s celou 13. třídou vládní bunkr, ovšem nastala komplikace a objednané autobusy nepřijely. Nakonec jsme tedy jeli do bunkru jen my s Europa-AG. Jako rozlučku pro nás měli připravenou pizzu, další společné hry a celkově příjemně připravený večer. Na závěr jsme si přehráli naše natočená videa.

Ve čtvrtek jsme se vydali na zpáteční cestu, která kvůli komplikacím ze strany Deutsche Bahn a špatnému počasí trvala rekordních 16 hodin.

Díky tomuto pobytu v Německu jsme si procvičili německý jazyk, získali nová přátelství mezi sebou i německými studenty, a proto bychom chtěli moc poděkovat německým učitelům a studentům za dokonale připravený program a celkově příjemně strávený čas.

P.S. Bohužel se nám nepodařilo splnit jeden z hlavních cílů zájezdu, a to naučit německé studenty slovo řeřicha.

 

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc.

Doc. RNDr. Noemi Čeřovská, CSc., (*18. 12. 1953), imunoložka, viroložka botanička a biochemička, bývalá dlouholetá vedoucí Laboratoře virologie Ústavu experimentální botaniky Akademie věd ČR, absolvovala na nymburském gymnáziu v roce 1973 ještě pod svým dívčím jménem Noemi Nováková.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Neúspěšná jednání o úředním jazyku

3. leden 1903

Němečtí a čeští poslanci se sešli ve Vídni na konferenci, která měla vyřešit jazykový problém v Čechách. 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.