Jaká byla Vídeň....?

Jaká byla Vídeň....?

V pondělí 16.4.2018  jsme museli vstávat se slepicemi, abychom mohli za doprovodu paní profesorky Drahotové a Haníkové vyrazit o páté ranní směr Vídeň. Se svítáním jsme dorazili na hranice Česka a Rakouska. Navštívili  jsme zábavní park Excalibur, kde jsme řádili jako čerti. Poté jsme se přesunuli do městečka Tulln známé jako nejkrásnější město Rakouska. Dále jsme se ubírali k městečku Hinterbrühl, kdežť jsme lodičkou pluli po hladině  půvabného jeskynního jezera Seegrotte, jež je největší v Evropě. Poslední zastávkou dne byl Laxenburg, letní sídlo Habsburků. Zde jsme se svezli vláčkem motoráčkem po zámeckém parku.

Druhý den jsme se metrem vydali do centra Vídně. Zde jsme navštívili motýlí dům, kde nás uchvátila pestrobarevnost motýlích křídel. Po nahlédnutí na katedrálu sv. Štěpána jsme měli rozchod a někteří z nás šli ukojit své potřeby do místních restaurací a obchodů, kde peníze nemajíce, mezi regály zmateně pobíhajíce, obdivovali širokou škálu sortimentu. Netradiční muzeum 4D Time Travel nám umožnilo se vrátit o pár století zpět a prožít tak nejvýznamnější okamžiky vídeňských dějin. Byl to dechberoucí zážitek. Večeři jsme slupli jak malinu a metrem se opět vypravili na cestu do nedalekého zábavního parku Prater. Odcházeli jsme s vysokou hladinou adrenalinu v krvi a značně provětranou šrajtoflí. Znavení jak psi jsme se sotva doplazili na pokoj.

Poslední den našeho putování jsme zamířili směr Schönbrun. Zde jsme bloudili po parku spokojeně pozorujíce okolní památky. Sežehnutí září paprsků dopoledního slunka jsme se šli ukrýt do interiéru zámku. Během prohlídky jsme se dokonale seznámili s nevídaným životem habsburských monarchů. Po prohlídce někteří z nás zavítali do zoo, kde s údivem v očích pozorovali pandy a koaly. Pro odreagování se od neustálého přísunu informací nás pan řidič nechal na pospas osudu před nákupním centrem. Pořídili jsme vše nezbytné pro zpáteční cestu a prošustrovali vše až do posledního centu. Po zdánlivě nekončící cestě nás u školy přivítali rodiče s otevřenou náručí.

Závěrem bychom chtěli poděkovat panu řidiči, který nás bezpečně dopravil do Vídně i nazpět, dále panu Matouškovi, který nás celou dobu provázel a hlavně paním profesorkám, které nás střežily jako oko v hlavě.

Jana Horová, 5QA

 

 

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1954.

Absolvoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze se zvláštní specializací na mezinárodní právo.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Návštěva Leopolda II. ve Vídni

17. říjen 1903

Belgický král Leopold II. navštívil císaře Františka Josefa I.

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.