Zlatá ceremonie 2022

Zlatá ceremonie 2022

Ve středu 21. 9. 2022 se opět po roce uskutečnila Zlatá ceremonie DofE. Předávání certifikátů a odznaků proběhlo ve Valdštejnském paláci, sídle Senátu ČR. Vzhledem ke smutné události z minulého týdne, tedy odchodu královny Alžběty II., proběhla Zlatá ceremonie bez účasti očekávaného vzácného hosta: Jeho královské Výsosti prince Edwarda, který pochopitelně nyní drží smutek se svou rodinou a do Prahy nemohl přijet.

I tak si ocenění ceremonii užili, i díky přítomnosti 1. místopředsedy Senátu Jiřího Růžičky, britského velvyslance Nicka Archera a dalších významných hostů.

V letošním roce dokončilo zlatou úroveň šest nyní už bývalých studentů a studentek naší školy:

Adéla Drahokoupilová

Daniela Hálová

Eva Sloupová

Linda Murčová

Oliver Hnát

Tereza Holečková

 

Terku, Evču a Áďu spojuje v plnění DofE jeden velký a úžasný projekt: Dofebufetík. Terka je jeho zakladatelkou a Áďa s Evčou jejími velkými a nepostradatelnými spolupracovnicemi Za dobu trvání Dofebufetíku se jim spolu s ostatními děvčaty, která stále ještě plní program DofE, a tedy s Dofebufetíkem i nadále pokračují, podařilo vyvařit, napéct, spolužákům prodat a na dobré účely rozdělit více než 150 000 korun.

Absolvovala jsem s nimi i dvě přípravné a jednu ostrou expedici, a tak vím, že vydrží jakoukoliv nepohodu, kterou expedice přinášejí a to vše s úsměvem a dobrou náladou.

Evča a Áďa si navíc jako aktivitu sport zvolily volejbal, kterému se věnovaly v rámci sportovních her, které vedu, tak i zde jsem měla možnost s nimi strávit hodně společného času.

Danča si během plnění programu splnila svůj sen: absolvovat zlatou expedici v koňském sedle. O své zkušenosti z této neobvyklé expedice se podělila s účastníky programu DofE z celé České republiky během  online setkání DofE klubu, které mělo být pro ostatní inspirací, jak lze připravit expedici jinak.

Oliver a Linda mohou být pro ostatní zase inspirací, protože oba plnili svůj program na dálku. Oliver absolvoval stříbrnou úroveň během svého studia ve Spojených státech a Linda po dokončení bronzové úrovně v kvartě úspěšně složila přijímací zkoušky na Patočkovo gymnázium v Praze, kam i nastoupila do kvinty, ale stříbrnou i zlatou úroveň i obě ostré expedice plnila u nás ve škole. Linda se v rámci dobrovolnictví věnovala doučování v nízkoprahovém centru v Milovicích. Na své škole také vytvořila dobročinný vánoční projekt, kde prodejem lístečků s motivačními citáty získala peníze potřebné na poslání balíčků s anglickými knihami do spřátelených škol v Kostarice, Turecku a Kamerunu. Podařilo se jí vybrat skoro 3000 korun.

 

Blahopřeji všem oceněným a přeji jim mnoho úspěchu v osobním i studijním životě

 

 

V. Martínková

více fotografií zde:

https://www.dofe.cz/fotogalerie/zlata-ceremonie-21-9-2022

Aktuální informace

02.12.2022

Jaroslav Kmenta, absolvent nymburského gymnázia (1987) a čestný občan města Nymburk, představí v úterý 13. 12. 2022 v 17.30 hodin v Kině Sokol svou knihu Ruská mafie. Vstupné 100 Kč

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

Významní absolventi

Bedřich Feuerstein

Bedřich Feuerstein (15. 1. 1892–10. 5. 1936), světově proslulý architekt, scénický výtvarník, malíř a esejista světového rozhledu a mimořádných uměleckých kvalit, výrazná osobnost české moderní avantgardní architektury a scénografie, absolvoval na naší škole v roce 1910.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

První železobetonový most

červenec 1903

V Přerově byl přes řeku Bečvu postaven první železobetonový most v Českých zemích.

Nejčtenější

27.11.2022
Dobrý den všem, 
 
stejně jako v minulých letech organizujeme i letos prodej vánočního cukroví. Zisk opět darujeme na dobrý skutek. Tentokrát to bude Zdenička, kamarádka jedné naší studentky, které věnujeme peníze nejen z prodeje vánočního cukroví, ale také veškerý výdělek z Vánoční akademie, která se bude konat 8. prosince. 
celý článek
09.11.2022

Krajské kolo středoškolského poháru chlapců v basketbalu se odehrálo za účasti pěti týmů v poděbradské sportovní hale. Naše družstvo svými výkony potvrdilo, že patřilo k favoritům turnaje a jednoznačně zvítězilo ve všech čtyřech utkáních a zajistilo si po zásluze 1. místo a postup na republikové finále, které se uskuteční 15. a 16.11. v Ústí nad Labem. Soupeře jsme přehrávali prakticky ve všech herních dovednostech, což se odrazilo i na celkovém skóre 175:37. 

celý článek
09.11.2022

Pišqworky se po třech letech opět vrátily k prezenční formě turnajů. Oblastní kolo pro nymbursko a mladoboleslavsko pořádalo Gymnázium Dr. Pekaře v Mladé Boleslavi. Naše gymnázium reprezentovaly tři týmy Papagáj z 5QA, P******i 2 z 6XB a James Bond na vozíku z 6XA.

 

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.