Zlatá ceremonie DofE

Zlatá ceremonie DofE

Od počátku pandemie už uběhl nějaký ten pátek a snad už každý si pomalu začal zvykat na omezení a nařízení s tím spojené. Nebyla od nich ostatně osvobozena ani Zlatá ceremonie předávání Cen vévody z Edinburghu. DofE má na naší škole už stálou tradici a nyní se svého zaslouženého ocenění dočkali i ti, kteří se programu věnovali po celý dlouhý rok - leckdy i déle.

 

 

Pro zlatou úroveň je nutné splnit padesát dva hodin nejrůznějších volitelných aktivit, celkem čtyřdenní expedici a v neposlední řadě i rezidenční projekt - jedinečnou záležitost této úrovně, která prověří schopnosti jednat v neznámém prostředí a vycházet s cizími lidmi. Konzistentně na sobě pracovat po dvanáct měsíců, to není jen tak, proto je také zlatá ceremonie tak velkou slávou. 

 

Že se jedná o něco speciálního, se pozná už při vstupu do nádherného Kaiserštejnského paláce, kde se letos odehrávala. Majestátní interiéry tvořily nádhernou kulisu a dokreslovaly výjimečnost situace. K pořádné ceremonii ovšem patří především důležití hosté a patroni celého programu, mezi nimiž pochopitelně nechyběl výkonný ředitel DofE pro Českou republiku Tomáš Vokáč. Dalšími váženými přítomnými byli také velvyslanec Spojeného království v ČR Nick Archer, sourozenci Martina a Josef Ptáčkovi, čeští reprezentanti v bojových sportech, tajemník Ministerstva školství a další.

 

Pravými hvězdami celé události ale pochopitelně byli laureáti ceny, kteří se sjeli z celé České republiky. Každému z dorazivších účastníků bylo dopřáno pár vteřin na výsluní, když bylo oznámeno jeho jméno a libovolné shrnutí jeho zkušeností z DofE dle toho, co sám o sobě dotyčný napsal. Pak už jen popadnout certifikát, odznáček, potřást pravicí jednomu i druhému předávajícímu a hurá, jste oficiálně držitelem Zlaté ceny, gratulace ze všech stran.

 

Po samotném předávání následoval pochopitelně i raut, na němž si hosté mohli pochutnat na domácím jablkovém koláči, mrkvovém a čokoládovém dortu na špejli v čokoládě - což sice zní podivně, ale chutná skvěle - nebo jakýchsi malý špízech z oliv, šunky, sýra, rajčat a jiných slaných pochutin. Při jídle měl každý možnost po libosti konverzovat prakticky s kýmkoliv z přítomných, nebo se dát ještě jednou vyfotit i s certifikátem či připnutým odznakem. Během jídla se zúčastnění pomalu trousili ven a zamířili kam jen si to jejich srdce přálo, neboť nastal už úplný konec celé akce.

 

Nezbývá než od srdce poděkovat paní profesorce Martínkové, pod jejímž starostlivým vedením a dohledem jsme program plnili a bez jejíhož nadšení bychom pravděpodobně nikdy nedošli až sem. I hodnotitelům se sice dostalo poděkování po samotné ceremonii, ovšem Váš skvělý přístup si zaslouží přinejmenší zmínku v tomto článku. Děkujeme.

 

A pro ty zvídavé z vás, letošními oceněnými byli:

Sabina Kadeřábková

Alena Pustá

Matěj Novák

 

Alena Pustá 7MB

Fotogalerie

Aktuální informace

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Bedřich Feuerstein

absolvoval v roce 

15. 1. 1892 Dobrovice – 10. 5. 1936 Praha

Architekt, scénický výtvarník, malíř a esejista světového rozhledu a mimořádných uměleckých kvalit. Výrazná osobnost české moderní avantgardní architektury a scénografie.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Krajinské výstavy

Červen 1903

Na počátku léta byly v Čechách zahájeny tři významné krajinské výstavy, jež měly představit příslušné kraje, jejich zvláštnosti v oblasti hospodářské, kulturní i společenské.

Nejčtenější

09.11.2021

O víkendu 5. – 7. 11. 2021 proběhla na našich chatách v Rokytnici, v letošním školním roce již druhá, úklidová brigáda. Na 16 kolegů a kolegyň vyrazilo připravit naše chaty na zimní provoz.  Kromě podstatných oprav a výměny materiálu, chaty prošly generálním úklidem, včetně mytí oken a leštění podlah. Níže si můžete udělat představu o dílčích krocích, které brigáda za 2 dny zvládla.

celý článek
21.11.2021

Druhá letošní alumni beseda, na niž přijal pozvání soudce Nejvyššího správního soudu ČR prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D., musela být z důvodů na straně našeho hosta ZRUŠENA. Omlouváme se všem, kteří s ní na středeční večer počítali. Máme alespoň příslib, že se uskuteční v náhradním termínu 27. ledna 2022.

celý článek
06.11.2021

V pátek 5.11. se pro naši školu rozeběhl nový ročník SFL (Středoškolská futsalová liga), který byl v loňském roce z covidových důvodů zrušen. Po poměrně dlouhé pauze jsme si tak mohli zahrát futsal a změřit síly s konkurenčními školami. Los nás poslal do poděbradské skupiny, kde jsme narazili na HŠ Poděbrady, Ekogymnázium Poděbrady a Gymnázium Jiřího z Poděbrad. Ve čtyřčlenné skupině se hrálo systémem každý s každým, první a druhý tým postupoval do 2. kola.

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu