Od sočky po Nitru

Od sočky po Nitru

V minulém roce jsem se zúčastnila celostátní přehlídky SOČ v Plzni, kde jsem získala širší nominaci na účast v zahraniční soutěži a byla jsem na podzim pozvána na „výběrové řízení“. To se konalo na půdě Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice a mělo se zde rozhodnout, kdo a na jakou soutěž pojede.

 

Samotné prezentování zde probíhalo v angličtině, místo prezentací jsme měli připravené postery. Po obědě jsme se pak dozvěděli, kdo kam bude poslán. Já spolu s dalšími dvěma kolegy jsem byla nominována jako čestný host na celostátní kolo slovenské SOČ, které se konalo ve dnech 24. - 26. 4. 2024 v Nitře.     

Naši českou delegaci vedl předseda Ústřední komise SOČ prof. Ing. Jakub Fischer, Ph.D.; s ním jsme ve středu ráno vyrazili vlakem směr Nitra. Kolem poledne jsme se dostali na Střední odbornou školu veterinární, kde bylo zajištěno ubytování a kde pak v sobotu probíhaly i samotné obhajoby. Večer se konalo tradiční slavnostní zahájení doprovázené řadou (nejen) hudebních vystoupení.

Druhý den probíhalo prezentovaní projektů po jednotlivých oborech a v odpoledních hodinách pak procházka srdcem Nitry i s komentovanou prohlídkou nitranského hradu. Večer se konalo vyhlášení vítězů jednotlivých kategorií i slavnostní zakončení celé akce. Po něm následovala na ubytovně ještě zábava v podobě diskotéky, hraní deskových her nebo volné zábavy. V pátek ráno po snídani jsme se pak rozloučili a vyrazili na cestu domů.

Celá akce pro mě byla skvělým zážitkem. Potkala jsem hodně milých talentovaných lidí, našla si pár nových přátel, poslechla si mnoho zajímavých prací a naopak jsem zase svou prací mohla inspirovat někoho dalšího.   

Vám všem, kteří se teď chystáte na celostátní přehlídku SOČ do Pardubic, přeji hodně štěstí a nových zážitků. A kdo ví, třeba se příští rok se svojí prací také podíváte někam za hranice republiky.

Anna Radochová, absolventka školy 2023

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Lubomír Košťál, Ph.D.

Mgr. Lubomír Košťál, Ph.D., expert v oboru početních neurověd, fyzik, matematik, statistik, vedoucí Oddělení Početních neurověd Fyziologického ústavu AV ČR, v. v. i., laureát prestižní ceny Otto Wichterleho, maturoval na nymburském gymnáziu v roce 1997.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dámská móda

květen 1903

S prvním úsměvem jarního slunce se objevují také jarní toalety, jejichž móda bývá každým rokem proměnlivá. 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.