Bronzová příčka z republikového finále konverzační soutěže ve francouzštině

Bronzová příčka z republikového finále konverzační soutěže ve francouzštině

Dnes, v pondělí 29. května, proběhlo ústřední kolo konverzační soutěže ve francouzském jazyce. A podobně jako v posledních třech letech, i letos měla naše škola v ústředním kole svou zástupkyni. Do republikového kola se již po třetí za sebou probojovala naše studentka Tamara Kotyková. A i letos zaznamenala skvělý úspěch!

Tamara se do ústředního kola probojovala již před dvěma lety, v nejmladší kategorii AI, kdy zvítězila. Svůj úspěch zopakovala i v loňském roce, kdy se do ústředního kola probojovala v kategorii AII. A opět zvítězila. V letošním roce, coby žákyně kvinty, která má francouzštinu pátým rokem, již poměřovala svou jazykovou úroveň v kategorii BII, tedy v té nejvyšší, kde soupeřila se studenty až o dva roky staršími. A rozhodně se neztratila a potvrdila své jazykové dovednosti a předvedla svou lásku k francouzštině. A opět se zadařilo, přes složitost konverzačního tématu Tamara předvedla, že se jen tak nezalekne. Porota ohodnotila Tamařinu prezentaci třetím místem.

Zde bezprostřední reakce na předvedené vystoupení: "Bylo znát, že už to není pro úrověň základní školy. Byla tam potřeba sofistikovanější slovní zásoba a dokázat vyjmenovat synonyma a antonyma ke slovům, která jsem použila". A je vidno, že se dařilo.

Moc Tamaře gratulujeme. Děkujeme za dluhodobou reprezentaci školy a aktivní zapojení do všech našich frankofonních projektů. A nezbývá než popřát "bonne chance et bon courage" na další cestě s francouzštinou. Tamara byla přijata ke studiu na Lycée Alphonse Daudet v Nîmes.

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

RNDr. Milada Křížová

RNDr. Milada Křížová (*5. 3. 1985), meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, televizní moderátorka relací Počasí v České televizi, trenérka atletiky a organizátorka běžeckých soutěží, maturovala na naší škole v roce 2004 pod svým dívčím příjmením Šandová.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Nový arcibiskup z Canterbury

12. únor 1903

V Canterburské katedrále byl slavnostně uveden do úřadu nový primas anglikánské církve. 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.