Fany a pes

Fany a pes

aneb Fany byla při tom....A my s ní. 

 

Ve čtvrtek 14.11. jsme se my, žáci primy, sekundy a tercie v rámci programu ke 30. výročí od Sametové revoluce šli podívat do auditoria na animovaný film Fany a pes. Film se odehrává v roce 1989 a pojednává o dvanáctileté holčičce Fany, jejíž kamarádka emigrovala do Západního Německa. Než odjela, dala Fanynce na hlídání svého psa Sputnika. Fany se po nejlepší kamarádce stýská a rozhodne se, že jí pejska vrátí. Potýká se však s problémy spojenými s touto dobou - tajnou policií, komunistickou učitelkou, nesvodobou, atd. Je to prostě pohled na revoluci dětskýma očima.
Nám všem se film opravdu líbil a myslíme si, že pokud se chcete blíže seznámit s událostmi spojenými s pádem komunismu i o životě ve Východním Německu, ve kterém Fany žije, určitě stojí za to film zhlédnout. Po skončení filmu jsme šli všichni na besedu s filmovým producentem panem Martinem Vandasem. Povídali jsme si o tom jak film vznikal, jak dlouho to trvalo, kolik lidí se na něm podílelo a kolik stál. 
Dále jsme se bavili o animovaných filmech, co je potřeba, než se vůbec začne vytvářet, a co všechno se musí udělat než je hotový. Dozvěděli jsme se třeba, že zvuk se neskládá pouze z dialogů a hudby, ale jsou tam zapotřebí i další zvuky (ruchy) jako třeba motor auta, štěkání psa, lidé na ulici a jakým způsobem se při dabingu vytváří. 
Nakonci besedy byli dva nejaktivnější z nás odměněni malým trabantem za to, že dokázali odpovědět na různé dotazy pana Vandase nebo měli naopak oni zajímavou otázku. Den jsme uzavřeli vypracováním pracovních listů k filmu vyrobených paní prof. Prokešovou.
Program se nám velmi líbil a doufáme že si ještě někdy podobný zopakujeme.
Děkujeme společnostem Maur film a Pilot film za zprostředkování promítání a zážitku s animovaným filmem.
 
Barča Šídová a Eliška Fiedlerová, 3TB

 

Aktuální informace

23.03.2020

V důsledku posunutí věkové hranice pro poskytování ošetřovného na 13 let, zveřejňujeme formulář této žádosti.

Celý článek
20.03.2020

Na webových stránkách je učitelům i žákům od pátku 20. 3. viditelný nový upravený rozvrh pro příští týden. 

Celý článek
13.03.2020

Zkoušky jsou do odvolání zrušeny. Ve spolupráci s krajským úřadem budou po zrušení mimořádného opatření stanoveny nové termíny.

11.03.2020

Škola je během dne přístupná pouze zaměstnancům školy. Večerní provoz v tělocvičnách je do odvolání přerušen.

11.03.2020

během trvání mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR se školní soutěže nekonají

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 8. 4. 1934 v Nymburce. V roce 1958 ukončil studia na Fakultě všeobecného lékařství UK v Praze. 

Anketa

 
Jak jste spokojeni s rozvrhem?
Paráda! 8 %
Vcelku dobré 21 %
Nic moc... 15 %
Hrůza! 55 %
Celkový počet hlasů: 492
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Proti sociálním demokratům

Pruský ministr práce prohlásil: „Když se dělník bude agitátorsky podílet na sociálnědemokratické propagaci mezi železničním personálem, bude okamžitě propuštěn. 

Nejčtenější

05.03.2020

Letošní školní přehlídka Středoškolské odborné činnosti představí 40 prací našich studentů a bude se konat v úterý 10. března 2020. Protože někteří sočkaři v tento den nemohou být ve škole, budou své práce obhajovat už v předtermínu v pátek 6. března 2020 5. a 6. vyučovací hodinu v učebně č. 7. Které obory a práce byly do předtermínu zařazeny?

celý článek
08.03.2020

Oficiální termín letošní školní přehlídky Středoškolské odborné činnosti na naší škole připadl na úterý 10. března 2020. Více než 30 studentských prací z téměř všech soutěžních oborů SOČ se představí ve dvou učebnách před hodnotící komisí složenou z členů profesorského sboru. Náročný celodenní program bude zahájen v 8.00 hodin v učebně č. 77 projevy pozvaných hostů zastupujících Město Nymburk i Krajský úřad Středočeského kraje.

celý článek
11.03.2020

V úterý 10. března, tj. poslední den před vyhlášením povinné karantény na všech školách, probíhala téměř celý den ve dvou učebnách letošní Školní přehlídka 42. ročníku STŘEDOŠKOLSKÉ ODBORNÉ ČINNOSTI. Již proběhla i videoobhajoba Terezy Ševčíkové v náhradním termínu kvůli její nemoci v minulém týdnu. A její práce také postupuje! V tomto článku přinášíme souhrnné výsledky ŠK SOČ 2020.

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.