Geokurz 2019

Geokurz 6XA (16.-20. září 2019)

V pondělí  třída 6XA vyjela na geologický kurz. Doprovod nám dělali paní profesorka Weissová, pan profesor Soukup a kuchaře pan Miškovský. Cestou rozdělili do jsme navštívili břidlicový lom v Jílové u Držkova, odkud jsme si přivezli nějaké úlomky fylitu. A zároveň jsme se pracovních skupin.

V úterý jsme vyjeli autobusem do Harrachova do hornického muzea, kde se kdysi těžil baryt a fluorit. V muzeu jsme mohli kromě tradičních geologických pomůcek vidět i prostory bývalého dolu. Cesta zpět vedla přes Ručičky a sjezdovky, bohužel pěšky. O odpolední zábavu se postaralo stavění obydlí s použitím fylitu a jiných přírodních materiálů.

Ve středu nás čekal celodenní výlet, každá skupina dostala mapu, do které jsme si měli vytyčit trasu. Šli jsme přes Huťský potok na Sedlo pod Dvoračkami okolo Kozelského hřebene přes krásně vybarvené Kotelní jámy a zpět na Dvoračky. Oběd na nás čekal až v pět hodin.

Po celou dobu pobytu jsme  sbírali plusové vědomostní body, psali jsme povídky a stali se z nás „kačeři“, když jsme sbírali kešky. Po obědě na nás čekaly testy s poznávačkou a večerní úklid.

Kurz jsme si celkově užili, i když byl občas náročný jak fyzicky tak vědomostně.

Absolvoval v roce 1914.

Narodil se 25. 1. 1895 v Poděbradech, zemřel r. 1947 v Praze. Působil jako malíř krajin a portrétů.

Vilém II. navštívil papeže Lva XIII.

2. květen 1903

Německý císař Vilém II. navštívil s velkým doprovodem papeže Lva XIII.