Listopad patří hrdinům

Listopad patří hrdinům

11.listopad lidé po celém světě slaví jako Den válečných veteránů. Po celý listopad si připnutím symbolického vlčího máku připomínáme hrdinství a odvahu těch, kteří v minulosti bojovali za svobodu a demokracii. Naše škola se již tradičně zapojuje do sbírky pod patronací Paměti národa jako sbírkové místo a členy Klubu moderní historie můžete také od 7.11. potkat jako dobrovolníky v typických tričkách s vlčími máky v ulicích města.

Den válečných veteránů se celosvětově slaví 11. listopadu u příležitosti konce první světové války. Květy vlčích máků tehdy pokrývaly bojiště na západní frontě a staly se tak symbolem Dne válečných veteránů. Organizace Post Bellum se v ČR k svátku přidala poprvé v roce 2014, aby veřejnosti přiblížila příběhy našich válečných veteránů. 

Pořízením květu přispějete na přímou pomoc veteránům a dalším bojovníkům za svobodu prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa. Výtěžek sbírky jde také na to, aby se na jejich příběhy nezapomnělo.

Doporučený příspěvek za jeden vlčí mák je 50 Kč. Přispívat lze do sbírkové kasičky nebo pomocí QR kódu jakoukoliv částkou. 

Děkujeme, že pomáháte!

Aktuální informace

30.11.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

Ing. Jan Eisner

Ing. Jan Eisner (11. 4. 1911-23. 7. 1943), komunista, interbrigadista ve španělské občanské válce, popravený v Osvětimi, maturoval v roce 1929.

Svět v roce založení školy

Bezdrátová telegrafie

27. květen 1903

AEG a Siemens založily Společnost pro bezdrátovou telegrafii.

Nejčtenější

11.11.2025

Víkend 7.–9. listopadu 2025 se nesl v duchu přátelské atmosféry a opravdového pracovního nasazení. Celkem 12 brigádníků se sešlo na chatách RSG v Rokytnici nad Jizerou, aby společně připravili oba objekty na nadcházející dlouhou zimní sezónu.

Během víkendu se podařilo splnit všechny stanovené cíle a úkoly. Na obou chatách nyní září nově nasvícené štíty, které přidávají horským budovám na kráse.

Velké poděkování patří všem účastníkům z řad profesorského sboru i rodičů, kteří svým nasazením a chutí do práce významně přispěli k úspěšnému průběhu celé akce.

Michal Hrstka - správce chat 

celý článek
07.11.2025

Dne 7. listopadu se náš dívčí školní tým vydal do Hostinného na kvalifikační turnaj na Mistrovství České republiky ve volejbale středních škol.

celý článek
09.11.2025

Přijměte pozvánku na plakátovou výstavu NepřemoŽENY!

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.