Naši studenti na Olympiádě dětí a mládeže 2026
V tomto týdnu se koná v Praze Olympiáda dětí a mládeže, kam věkově spadají studenti tercií,kvart a v někteých sportech i kvint. Naše gymnázium reprezentovalo v dresu Středočeského kraje celkem 8 žáků a žákyň napříč sporty (celkový počet závodníků 3439). A jejich krásné výkony byly často odměněny medailemi. Slavnostní vyhlášení a medailový ceremoniál proběhne pro všechny sporty ve čtvrtek 25.6. na Výstavišti. Naši studenti se účastnili v těchto sportech.
Volejbal: Ema Hérová, Laura Helbichová, Vendula Sedlatá - 4. místo
Házená: Mikuláš Beran - skupina
Kanoistika: Viktor Havlíček kat. C1 500 m 2. místo, kat. C2 mix 500 m 2. místo
Veslování: Marie Zavadilová dvojskif 500m 4. místo, 4x mix 500m 3. místo
Štěpán Jandík dvojskif 500m 3. místo, 4x mix 500m 3. místo
Atletika: Thea Cimlová - hod oštěpem 6. místo, vrh koulí 3. místo
Dračí lodě: Marie Zavadilová, Viktor Havlíček, Štěpán Jandík 1. místo
V průběžném bodovém pořadí je Středočeský kraj na 3. místě, na počty medailí jasně vede.
Všem sportovcům blahopřejeme k úspěchům a držíme pěsti v dalších soutěžích, které je ještě čekají.
Za PK TEV Šárka Cimlová, Eva Svěcená
Titulní obrázek https://www.olympijskytym.cz/data/event/logo/20250924/141255_92db_ODM-2026-bez-vyska.svg

