Okresní pohár malých dračích lodí 2022

Okresní pohár malých dračích lodí 2022

25 desetičlenných posádek, dva cenné kovy, celkové druhé místo mezi školami a hlavně krásný slunečný den plný radosti z vítězství i zklamání z porážek. To všechno zažili dragoni našeho gymnázia na 11. ročníku závodu malých dračích lodí.

Závody tradičně odstartovala nejmladší kategorie. Tu naše škola bohužel nemohla obsadit a získala tak značný hendikep do celkového poháru škol.

V kategorii 6-7. tříd však naše posádky sekund patřily k velkým favoritům. Už v semifinálových jízdách dosahovaly jedny z nejrychlejších časů a finále tedy slibovalo „áčko-béčkový“ souboj.

To, že finále chyby neodpouští bohužel okusila sekunda B. Na rozdíl od semifinálových jízd výrazně zaspali na startu a vzniklou ztrátu už v trati nedokázali stáhnout. Nakonec skončili na nepopulárním čtvrtém místě.  

Naopak sekunda A předvedla ve finále svou nejlepší jízdu.Od startu se o vedení přetahovala s velmi rychlou posádkou RAF, kterou v závěru dokázala předjet. ÁČKO po zásluze zvítězilo. Celá posádka dostala na závěrečném ceremoniálu zlaté medaile a pohár.

Nutno podotknout, že v této kategorii soutěžily také posádky prim. Obě primy předvedly technicky velmi pěkné jízdy a za rok se určitě poperou ve velkém finále o celkové vítězství.

Druhý cenný kov tentokrát stříbrný vybojovala ve velkém finále 8-9.tříd posádka 4KA/3TB Alice. I tato kombinovaná posádka již v semifinálových jízdách předváděla výkony hodné medailových příček. Nakonec nestačila pouze na suverénní loď RAF, která dominovala celému startovnímu poli. Naše další posádky 4KB, 3TA a 4KA/3TB Mikuláš bojovaly pouze ve finále B resp. C. Nicméně 3TA přidala do poháru škol velmi důležité čtvrté místo. Pro kvartány se jednalo bohužel o derniéru, ale posádky tercií budou mít za rok šanci úspěch zopakovat, nebo dokonce vylepšit.

Společný výkon vynesl po roce naši školu zpět na medailové pozice v celkovém poháru škol, kde nám patřila druhá příčka za ZŠ RAF.

Všechny posádky zaslouží pochvalu, hlavně za to, jak houževnatě a poctivě přistupovaly k tréninkům.   

Aktuální informace

13.09.2022

úterý 4/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

Michal Plavec

Michal Plavec (*1973), (regionální) historik, novinář a kurátor sbírky letectví Národního technického muzea v Praze, odmaturoval na nymburském gymnáziu v roce 1991.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Revoluce v Dominikánské republice

30. říjen 1903

Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.

Nejčtenější

12.09.2022

V pátek 2.září se naše třída 1A vydala na adaptační kurz spolu s panem profesorem Machurkou a paní profesorkou Hornovou. Jely s námi také dvě dívky z oktávy, Kateřina a Vanda, které se v průběhu celého kurzu staraly o náš večerní program.

 

celý článek
01.09.2022

Projektu Otevřená věda 2022, pořádaného Akademií věd České republiky, se účastní opět několik studentků a studentek našeho gymmnázia. Často se studenti aktivit souvisejích s projektem účastní i během prázdnin. Luděk Melich ze 3.A dokázal svoji stáž rozpracovat velmi intenzivně v prvním pololetí roku 2022 a podařilo se mu zúčastnit se v červenci s jeho projektem mezinárodní konference ve skotském Edinburghu.

V následujícím článku popsal, jaké téma si v Otevřené vědě zvolil a jaké dojmy z konference si přivezl.

celý článek
01.09.2022

 

 

John Schaar  

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

 

 

 

 

Motto školního roku je v souladu s dlouhodobou vizí školy. Chceme být školou, z níž odcházejí odpovědní mladí lidé připravení po všech stránkách na to, že budoucnost vlastní i budoucnost společnosti je v jejich rukou. Mladí lidé, kteří si jsou vědomi, že bez aktivního přístupu, stálého vzdělávání, odvahy a pevných morálních zásad nebudou schopni budoucnost tvořit a stanou se jen pasivními prvky budoucího světa.

 

Nám učitelům motto opět připomíná, co je naší úlohou v přípravě žáků, které formujeme v jejich nejdůležitějším věku od 11 do 19 let. Připomíná nám naši odpovědnost. Současně nás nepřímo vybízí k využívání všech prostředků a všech možností, abychom v naší vzdělávací práci uspěli. 

 

Žákům motto sděluje, že svou budoucnost mají skutečně ve svých rukou. Čím dříve si to uvědomí, tím dříve budou schopni její podobu ovlivňovat. Vybízí je k aktivitě, k činorodosti, k promýšlení svých činů… Sděluje jim, že bez nasazení a bez vlastního přičinění budoucnost vytvářet nelze.

 

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.