Pišqworky-krajské kolo

Pišqworky-krajské kolo

Historicky druhý nejlepší výsledek našich pišqworkářů – pouhé dva body od Grand finále v Brně.

Dorazili jsme na Arcibiskupské gymnázium v Praze. Poslali nás do sklepní učebny, kde byl na zdi velký kříž s Ježíšem.

 

Po úvodu jsme se dostali k první hře proti týmu Blitzkrieg. Po vyrovnaném utkání jsme nakonec zvítězili 12:8. Další utkání už nebylo tak růžové a remizovali jsme s týmem Snažili jsme se 10:10. Poslední utkání ve skupinové fázi jsme odehráli proti, nám již známým, Pekařům. V tomto dechberoucím souboji jsme podlehli soupeři 7:13 

 

Díky výhře Blitzkriegu v posledním zápase jsme se umístili na 2. místě ve skupinové fázi. Postoupili jsme tak do čtvrtfinále. Tam nás čekal tým Vafle, který vyhrál svou skupinu. Opět velice vyrovnaný duel jsme zvládli a vyhráli 11:9. V semifinále jsme narazili na Pištolas. Utkání se vyvíjelo velice vyrovnaně, avšak jsme nakonec podlehli 9:11. 

 

Těsně před branami finále a postupem na Grandfinále do Brna jsme tedy sešli z cesty. Samozřejmě výmluva typu „Komu by se chtělo do Brna.” nesměla chybět. V utkání o 3. místo jsme nastoupili proti GJB2. Vše se neslo už pouze v přátelském duchu, ale skončilo to remízou 10:10. Následoval tedy rozstřel, kam jsme bez váhání poslali našeho neprůstřelného hráče a také nynějšího kapitána, Teodora Končického, kterého v play off nikdo doposud nezastavil. Bohužel toto byl osudový moment, jeho krasojízdě nastal konec a v tvrdém boji nakonec padl.

 

Z turnaje si tedy s pomocí boží odvážíme 4. místo a hlavně spokojenost s výsledky, protože jsme opravdu nečekali, že se v této společnosti můžeme dostat takhle daleko. 

 

Soupiska týmu Pszolek nefauloval: Teodor Končický, Jan Hochman, Anna Hubáčková, Matyáš Kubečka, Jakub Šebela

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

ing. arch. Alena Mocová, Ph.D.

Ing. arch. Alena Mocová, Ph.D. (*1980), autorizovaná architektka a urbanistka, proslavená vítězným projektem na monumentální baziliku v africkém Gabonu, maturovala na naší škole v roce 1999.

Svět v roce založení školy

Julius Fučík

23. únor 1903

Narodil se Julius Fučík (…8. 9. 1943 popraven), český novinář.

Nejčtenější

22.06.2026

To jsou slova, která označují umístění našich studentů (vlastně už absolventů) v rámci České republiky. Reprezentovali nejen naši školu, ale i Středočeský kraj na 48. ročníku celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti v Olomouci ve dnech 12.-14. června 2026.

celý článek
26.06.2026

23. ročník Školní streetballové ligy hrálo celkem 14 týmů a byla to mnohdy skvělá basketová podívaná. Turnaj vyvrcholil ve čtvrtek 25. června, kdy se 4 nejlepší týmy utkaly v závěrečném FINAL FOUR. Roli favorita nakonec potvrdili Vinaři, kteří obhájili loňský titul, ale jak v semifinále proti Teamu Zelenková (20:14), tak ve finále proti Pneumotoraxu (20:17), si museli doslova sáhnout až na dno svých sil. Bronzové medaile vybojoval tým BA Kameňák. Nejlepší trojka FINAL FOUR - Kryštof Davídek, Kryštof Novák, Michal Slavíček. Díky všem za účast v turnaji a v dubnu 2027 při 24. ročníku naviděnou.

celý článek
25.06.2026

V tomto týdnu se koná v Praze Olympiáda dětí a mládeže, kam věkově spadají studenti tercií,kvart a v někteých sportech i kvint. Naše gymnázium reprezentovalo v dresu Středočeského kraje celkem 8 žáků a žákyň napříč sporty (celkový počet závodníků 3439). A jejich krásné výkony byly často odměněny medailemi. Slavnostní vyhlášení a medailový ceremoniál proběhne pro všechny sporty ve čtvrtek 25.6. na Výstavišti. Naši studenti se účastnili v těchto sportech.

 

 

celý článek