Středoškolský atletický pohár 2023 - krajské kolo

Středoškolský atletický pohár 2023 - krajské kolo

Stříbrná medaile chlapeckého a bronzová medaile dívčího týmu ozdobily výborné výkony našich atletů a atletek na krajském kole Středoškolského poháru v lehké atletice.

Horké babí léto provázelo účastníky krajského finále atletických družstev, které tradičně hostí atletický stadion v Kolíně. Z okresních kol postoupilo do tohoto závodu osm chlapeckých a sedm dívčích družstev. Z každé disciplíny se do celkového bodového skore počítaly výkony dvou nejlepších členů družstva.

Soutěž otevřely sprinty děvčat na 60m, kde celé soutěži dominovala Lucie Svěcená z 1.A. Lucie poté přidala také třetí místo ve skoku vysokém. Další bronzovou pozici vybojovala Jana Němcová z 6XB v běhu na 800m. Do pomyslné nejlepší desítky poté svými výkony patřily:

Viktorie Franková (60m - 4. místo, 200m - 5. místo), Anežka Křenková (800m – 9. místo), Bára Válková (vrh – 6. místo), Klára Cafourková (skok daleký – 5. místo), Cecílie Rudzanová (skok daleký – 6. místo), Adriana Benešová (skok vysoký – 6. místo) a dívčí štafeta - 6. místo.

I další děvčata přispěla svými výkony k zisku 7902bodů a celkového výborného třetího místa.

Dívčí tým GBH:

Benešová Adriana 3.A, Cafourková Klára 6XA, Franková Viktorie 6XA, Křenková Anežka 5QA, Kupcová Kristýna 1.A, Ledroid Barbara 4.A, Němcová Jana 6XB, Rudzanová Cecílie 5QB, Svěcená Lucie 1.A, Válková Bára 7MB, Dohnalová Blanka 6XB, Radilová Adéla 7MB

I v chlapeckých soutěžích jsme měli ambice na medailové zisky v individuálních soutěžích. Nicméně vynikající druhé místo Štěpána Klíra ze 7MB v běhu na 1500m bylo velkým překvapením a zároveň naším nejlepším chlapeckým výsledkem. Dvě bronzové medaile poté přidali Jan Jakubal z 8OB ve skoku vysokém a Kristián Kočiš z 3A ve vrhu koulí. Do pomyslné nejlepší desítky poté svými výkony patřili:

Vít Šesták (60m – 6. místo, 400m – 6.místo), Adam Plaček (400m – 9.místo), Adam Martínek (1500m – 9místo), Ondřej Koníř (vrh – 8.místo), Jan Klein (skok daleký – 6.místo), Jakub Šebela (skok daleký – 8.místo), Kristián Kočiš (skok vysoký – 7.místo) a chlapecká štafeta – 4. místo. Konečný bodový zisk 8292 bodů znamenal vynikající druhé místo.

Chlapecký tým GBH:

 Jakubal Jan 8OB, Kubečka Matyáš 6XA, Šebela Jakub 6XA, Kočiš Kristián 3A, Plaček Adam 2A, Šesták Vít 2A, Martínek Adam 1A, Klein Jan 6XB, Klír Štěpán 7MB, Koníř Ondřej 8OB, Palovčík Oskar 3A, Skokan Petr 2A

Všem našim atletům i atletkám patří velká gratulace a poděkování za předvedené výkony. Poslední účast v krajském finále je už hodně letitá. Oba týmy v polovině soutěže dokonce pomýšlely na postup do republikového finále.

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Valdemar Vyleťal

Valdemar Vyleťal (16. 10. 1900-20. 9. 1928), vlastním jménem František Vyleťal, učitel, spisovatel, básník a literární publicista, jehož pamětní deskou se honosí budova školy, odmaturoval na nymburské reálce v roce 1919.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dreyfus odhalení

6. dubna 1903

Nová odhalení v Dreyfusově procesu: 

Nejčtenější

27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
17.05.2024

Studenti Gymnázia Nymburk vás zvou na Nymburský Majáles 2024!

Tak jako každý rok za posledních několik let, i tento rok pořádá Studentský Parlament Gymnázia Nymburk Nymburský Majáles!  Celá akce se odehrává v parku pod Nymburskými hradbami. A to v sobotu 25.5. - od 13:30 do půlnoci. Vstupné ja jako vždy ZDARMA. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.