Večerní orientační běh a pozvánka na orientační běh v Poděbradech 16.12.

Večerní orientační běh a pozvánka na orientační běh v Poděbradech 16.12.

V předvánočním období se, na Ostrově v Nymburce, pořádal 17. ročník již tradičního školního  Večerního orientačního běhu. Hlavní organizátorkou celé akce byla p. prof. Eva Svěcená spolu s celkem 9 studenty vyššího ročníku gymnázia. Po letech závod proběhl v opravdových zimních podmínkách se sněhem na trati.

Již v 16 hodin se v pořadatelském hlavním stanu v restauraci Na Žofíně na Zálabí začali scházet první závodníci. Nejprve byli obeznámeni s pravidly orientačního běhu a obdrželi průkazky a popisy kontrol. Později, před 17 hodinou, se již za tmy vyrazilo ven. Závodníci se seřadili na start a v 17:00 obdrželi mapy závodu a rozběhli se do prostoru Ostrova, čímž závod oficiálně začal. Limit závodu byl určen na 60 minut. Mezitím, co závodníci po Ostrově hledali kontrolní body, se za nimi vydali do areálu naši organizátoři, včetně fotografa, aby závod kontrolovali a po cestě i nafotili nějaké momentky závodníků přímo v akci.

Výrazně před vypršením  limitu začaly dobíhat první dvojice do cíle. Nejrychlejšími byli žáci ze 6XA, Matyáš Kubečka a Michal Terš s úžasným časem 48 minut a 11 sekund. Ti se ale i přes nejrychlejší čas a plný počet body neumístili na 1. místě, a to proto, že u tří kontrol byly náhodně ukryty sladké odměny, které, když závodníci nalezli a donesli je s sebou až do cíle, získali body navíc (2l kofola +5b, Toblerone +3b, kokos+3b). Po doběhu všech závodních dvojic a zapsání jejich časů, organizátoři i s pomocí závodníku posbírali orienťácké lampiony a šlo se zpět do tepla na Žofín. Zde organizátoři podle získaných bodů a času doběhu připravili výsledky aby kolem 19 hodin proběhlo vyhlášení vítězů a předání cen. Kromě cen za výsledky v závodech se ještě předávali ceny losované.

Na prvním místě se tedy nakonec umístila dvojice žáků z 2.A, Jakub Malík a Vít Šesták s 63 body. Na druhém místě dvojice profesorů našeho gymnázia, Vladimíra Martínková a Marek Raja s 61 body. A na třetím místě se umístila již zmiňovaná dvojice Matyáš Kubečka a Michal Terš ze 6XA, která měla nejrychlejší čas, ale získaných 58 bodů.

Jsme rádi, že se zúčastnila i dvojice absolventů, Vojta Ševčík a Vítek Uhlíř, kteří skončili nakonec na 4. místě, stejně tak jsme rádí, že několik dvojic sebralo odvahu a vyběhlo  poprvé získávat zkušenosti s orientačním během.

Velké poděkování patří organizátorům za přípravu závodu v letošním roce jmenovitě - z kvinty B Adéla Boubínová, Emnet Dagne a Tereza Zelenková, z 2.A Max Jelínek, Marc Ledroit, jakub Najman, Richard Pavlíček a ze 4.A Martin Jančík a Pavel Roskovec.

 

                                       sepsali Max Jelínek, Jakub Najman a Eva Svěcená

 


Pro ty které orientační běh zaujal, můžou vyzkoušet své orientační schopnosti v Poděbradech. 

Pozvánka pro zájemce o orientační běh - v Poděbradech se koná v sobotu 16.prosince v 17-18:30 vánoční orientační běh. Informace na stránkách

 

 

 

Zdroj: https://www.behejpodebrady.cz/vanocni/
Ke stažení
ikonavýsledky závodu

Aktuální informace

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1914.

Narodil se 25. 1. 1895 v Poděbradech, zemřel r. 1947 v Praze. Působil jako malíř krajin a portrétů.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Nový arcibiskup z Canterbury

12. únor 1903

V Canterburské katedrále byl slavnostně uveden do úřadu nový primas anglikánské církve. 

Nejčtenější

24.04.2024

Celé čtvrteční dopoledne bude pro návštěvníky připraven ve škole i mimo ni doprovodný program mezinárodní konference Bohumil Hrabal neidylický. Pro návštěvníky konference, pro studenty naší školy i studenty z blízkých gymnázií se tak skýtá možnost podívat se na program, který si k výročí 110 let od narození pana spisovatele připravili žáci a učitelé naší školy!

 

 

celý článek
27.04.2024

I v roce 2024 se počet medailových zisků ze středočeské krajské přehlídky SOČ v Kutné Hoře pro naši školu dá označit jako "příval". Z 20členné výpravy odjíždělo s medailemi 14 našich soutěžících. Takový byl výsledek dlouhodobého úsilí našich nadaných studentů. Pět z nich jistě a další tři možná se proto vypraví na celostátní přehlídku SOČ 2024 do Pardubic. Soček se na krajské přehlídce obhajovalo celkem 85 a z toho 20 bylo z naší školy (tj. 24 %). Ta si počtem prací i medailí opět udržela postavení v SOČ úplně nejúspěšnější školy v celém kraji.

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.