Poslední turnaj Debatní ligy nám přinesl zklamání

Poslední turnaj Debatní ligy nám přinesl zklamání

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

Z pohodlí domovů či gymnázia jsme se přichystali na předem známé teze Západní demokracie by měly omezit vliv Číny ve světě a Měli bychom legalizovat obchod s lidskými orgány. V sobotu jsme se dočkali nepřipravené teze Vojáci by neměli být společností považováni za hrdiny. Setkali jsme se tváří v tvář týmům z Open Gate, Biskupského gymnázia Brno, PORGU, Gymnázia J. K. Tyla a Gymnázia Jakuba Škody v Přerově.

Dařilo se nám mnohem hůř než na předchozích turnajích v Hradci Králové a Kroměříži, takže naše výprava bohužel skončila neúspěchem. Vyhráli jsme pouze jednu debatu z pěti, konkrétně afirmaci na tezi o Číně, a tak jsme získali tři balloty. Tento výkon nám bohužel zmařil postup do finále, ve který jsme původně doufali. Celé dění bylo možné průběžně sledovat přes náš debatní instagram či facebook.

Nastaly však i světlé momenty, jako například když Luisa konečně obdržela stříbrný odznáček za její obzvlášť dlouholetou aktivitu v debatování. ,,Jsem ráda, že jsem ho dostala po dlouhé době, co jsem ho měla doopravdy dostat. Vzhledem k tomu, že jsem ztratila svůj bronzový odznáček, tak mi nový stříbrný nahradí ten ztracený. Je to odměna za mou sedmiletou snahu a je to motivace pro účast na dalších akcích Asociace debatních klubů,” říká Luisa. Odznáčky jsou symbolickou odměnou za aktivitu na soutěžích. Získávají je nejen soutěžící, ale také rozhodčí a organizátoři turnajů. 

I přes hořkosladký závěr za debatní klub Nymburk hlásíme, že turnaj v České Třebové byl úspěšný, protože neexistuje lepší místo, kde nabrat nové zkušenosti a zlepšovat se, než právě debatní turnaj - ať už se nám dařilo nebo ne.

 

Aktuální informace

27.05.2024

se konají ve čtvrtek 30. 5. 2024 od 16:00. Schůzka pro rodiče - aula; testy z angličtiny (primy i 1A) a z němčiny (pouze 1A) - učebny v 2. patře.

24.04.2024

Beseda s absolventkou školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 6. 6. 2024 od 17.30 hodin. Pozvánka...

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 8. 11. 1923 v Nymburce, kde také prožil celý život (zemřel 29. 1. 1999).

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Stávka na dráze

6. dubna 1903

Všeobecná stávka železničářů v Nizozemsku

Nejčtenější

17.05.2024

Studenti Gymnázia Nymburk vás zvou na Nymburský Majáles 2024!

Tak jako každý rok za posledních několik let, i tento rok pořádá Studentský Parlament Gymnázia Nymburk Nymburský Majáles!  Celá akce se odehrává v parku pod Nymburskými hradbami. A to v sobotu 25.5. - od 13:30 do půlnoci. Vstupné ja jako vždy ZDARMA. 

celý článek
30.04.2024

Slunečné, úterní ráno a vlastně celé dopoledne patřilo na naší škole poslednímu zvonění našich maturantů.

Jedná se letitou tradici loučení se studiem, pasováním septimánů a přísahou profesorů.

 

celý článek
06.05.2024

Septimy a 3A absolvovaly v průběhu 2. a 3. května v krásném prostředí Skautského institutu na Staroměstském náměstí zážitkový workshop LIDI TO TAK NENECHAJ pod vedením lektorů.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.