Velké zasedání Studentského parlamentu

Velké zasedání Studentského parlamentu

Tradiční velké volební zasedání Studentského parlamentu připadlo tentokrát na středu 29. září. Hlavním tématem zasedání byly volby do Hlavy Studentského parlamentu a vedlejších funkcí. Do některých funkcí parlamentu se vzhledem k malému počtu kandidátů ani volby konat nemusely, o jiné funkce se však svedl poměrně vyrovnaný boj s těsným výsledkem.

Aktualizované složení Studentského parlamentu (Informace o složení studentského parlamentu a jeho aktivitách budou i na dvou nástěnkách umístěných ve druhém patře mezi učebnami č. 68 a č. 67.)

Ve stručnosti bych ještě chtěl připomenout, co obnáší Studentský parlament na našem gymnáziu: 

Jedná se o dobrovolnou studentskou organizaci, která vznikla především pro zintenzivnění komunikace mezi studenty a vedením školy a jako prostředek pro hájení zájmů a připomínek studentů. Na studentský parlament se můžete obrátit s téměř jakýmkoli problémem, avšak nezaručujeme, že se problém vždy vyřeší, nebo se jím bude studentský parlament nějak vážně zabývat. I přesto si však myslím, že je o daném problému vždy dobré alespoň vědět, takže se určitě nebojte obrátit na parlament i s třeba na první pohled vypadající banalitou.

V případě jakéhokoli podnětu byste se měli nejprve obrátit na svého třídního zástupce, avšak požádat o pomoc kohokoli ze studentského parlamentu (kontakt se studenty "SR") je také možné.

Přejeme nám všem poklidný a úspěšný školní rok 2021/2022.

Studentský parlament

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Svět v roce založení školy

Zemřel papež

20. července 1903

V Římě zemřel ve věku 93 let na zápal plic papež Lev XIII. 

Nejčtenější

08.04.2026

V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.

celý článek
31.03.2026

Ve čtvrtek 9. dubna se v auditoriu ZŠ Komenského uskuteční dopolední přednáška s názvem 10 pravidel války, kterou povede Richard Smejkal, odborník na mezinárodní humanitární právo a velitel Ústředního krizového štábu Českého červeného kříže.

celý článek
07.04.2026

Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!

celý článek