Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Události pro den 23.6.2021

Události pro den 23.6.2021

Články pro tento den

Raný středověk? Žádná nuda v kvintě A.

Kvinta A končí své studium dějepisu v letošním roce klasicky někde v období raného středověku. Pro historika rozhodně zajímavé téma, kde může kombinovat hmotné a písemné prameny, ale méně zajímavé pro studenty v měsíci červnu.

Expedice DofE: první zlatá na naší škole

V úterý 22. června vyrazila na cestu v první Zlatá expedice DofE na naší škole. Naše šestičlenná skupina (Sába Kadeřábková z 6XB; Terka Holečková, Evča Sloupová a Áďa Drahokoupilová z 7MA a Matěj Novák a Kuba Furgalák z 8OA) stihla za čtyři dny navštívit České Středohoří, Lužické hory, Labské pískovce a dojít až do Českého Švýcarska.

Valdemar Vyleťal

Valdemar Vyleťal (16. 10. 1900-20. 9. 1928), vlastním jménem František Vyleťal, učitel, spisovatel, básník a literární publicista, jehož pamětní deskou se honosí budova školy, odmaturoval na nymburské reálce v roce 1919.

Atentát v Soluni

29. duben 1903

Bulharští atentátníci zničili bombovou náloží soluňskou filiálku Otomanské banky.