Události pro den 25.6.2023
-
30 let od Schindlerova seznamu. Tvorba muzea přeživších - seminář V Brně a Brněnci
Kategorie: vzdělávání učitelů
pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka
Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).
Absolvoval v roce 1925.
Narodil se 25. 12. 1908 Nymburce. V letech 1925 – 1930 studoval inženýrské stavitelství na pražské technice, pak Akademii výtvarného umění.
únor 1903
Pruský ministr vnitra podal v Poslanecké sněmovně vysvětlení, proč byla zakázána hra Das Tal des Lebens (Údolí života) od Maxe Dreyera:
V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.
Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!
Děvčata po sedmi letech vybojovala vítězství a postup do krajského kola. Kluci tentokrát na kraj nedosáhli.