Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Události pro den 8.10.2024

Události pro den 8.10.2024

  • Studentský pobyt na Lycée v Louhans

    Kategorie: zahraniční exkurze
  • Hudbou proti osudu aneb 200 let od narození Bedřicha Smetany - hudebně dramatické představení

    Kategorie: kulturní akce
  • Hudbou proti osudu

    Kategorie: kulturní akce
  • Hudbou proti osudu

    Kategorie: kulturní akce
  • Geologický kurz 6XA Rokytnice nad Jizerou

    Kategorie: kurz

Články pro tento den

Běh pro dobrou věc 2024

Jsou chvíle, kdy mnohým z nás dochází slova. A právě tenhle okamžik nastal ve středu 2. října při historicky prvním charitativním Běh pro dobrou věc s nymburskou knihovnou a gymnáziem.
Na počátku bylo pár dobrovolníků a obrovská chuť pomáhat. Inspirováni loňským Během proti demenci, jehož výtěžek šel na podporu nemocných s poruchami paměti a demencí, jsme se letos rozhodli pomoci Vítkovi, který po ztrátě obou rodičů pracuje na dvou brigádách, aby si splnil svůj velký životní sen stát se lékařem. Díky své vytrvalosti si sám našetřil na přípravný kurz na medicínu.

Louhans - devět let spolupráce aneb aspoň jednou ročně do Francie

V sobotu 12. října se z naší partnerské školy ve francouzském Louhans vrátila další skupina studentů. V letošním roce se jich do Francie vypravilo 12 z kvarty A, obou kvint, sexty A a oktávy A. Pobyt proběhl v devátém roce spolupráce našich škol, takže kolegové ve Francii jsou na naší přítomnost již zvyklí a návštěva se stala téměř pevnou součástí školního roku v Louhans. 

 

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Svět v roce založení školy

Smrt malíře Whistlera
17. červenec 1903

V Chelsea zemřel týden po svých 60. narozeninách anglický malíř a grafik James McNeill Whistler. 

Nejčtenější

08.04.2026

V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.

celý článek
07.04.2026

Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!

celý článek
04.04.2026

Z výjezdu do Berouna na KK Geologické olympiády 2026 jsme přivezli alespoň diplom úspěšného řešitele krajského kola. Medaile se našim nejlepším geologům vyhýbají. Úspěšným řešitelem se stal Filip Kubálek ze 6XB, jehož bodový zisk se ztrátou 1,5 bodu na bronzovou příčku, vystačil na 4. místo mezi soutěžícími ve středoškolské kategorii B v celém Středočeském kraji. Druhou účastnicí z nymburského gymnázia byla primánka Veronika Breu (1PB), benjamínek v kategorii A, kde proti ní stáli především nejlepší kvartáni z různých gymnázií v kraji. Přes zřejmé věkové znevýhodnění uhájila 10. místo z 12 účastníků, což není při první účasti v soutěži, kdy člověk ani dopředu přesně neví, co ho čeká, žádná ostuda.

celý článek