Setkání k výročí 15 let programu "Rok ve Francii"

Setkání k výročí 15 let programu "Rok ve Francii"

Ve čtvrtek 23.května uspořádalo Francouzské velvyslanectví v Praze setkání u příležitosti 15 let programu "Rok ve Francii". 

Jedná se o středoškolskou studentskou mobilitu, která umožňuje strávit část studia na francouzské škole. Za 15 let své existence se do programu zapojilo již na 600 českých studentů. 
 
Naše škola se připojila krátce po jeho začátku a již v roce 2013/2014 vyslala první francouzštináře do Burgundska. 
 
Během setkání pronesl řeč k absolventům, zástupcům krajů a škol francouzský velvyslanec v ČR Stépahne Crouzat a byly promítnuty medailonky některých účastníků programu.
 
Největším a nejmilejším překvapením bylo setkání s nymburskými absolventkami Anežkou Kochovou (účastnila se v roce 2014 - 2015) a Terezou Javůrkovou (účastnila se 2013 - 2014), které patřily mezi první zapojené studenty a dnes ve svém profesním životě z této zkušenosti čerpají. Tereza se dnes stala i ambasadorkou programu.
 
Celkově nymburské gymnázium do Francie vyslalo po dobu trvání programu 17 studentů a věříme, že další budou následovat.

Aktuální informace

30.11.2025

středa 14/1 od 14 do 16 hod

- informační schůzky:

14:15, 14:45, 15:15

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

 

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou)

Významní absolventi

prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc.

Prof. PhDr. Karel Rýdl, CSc. (*1952), znalec dějin pedagogiky a alternativních pedagogických směrů, zabývající se i hodnocením kvality pedagogických procesů, poradce několika ministrů školství, vysokoškolský učitel a akademický pracovník pardubické univerzity na Gymnáziu Nymburk maturoval v roce 1972 ve třídě 4.C.

Svět v roce založení školy

Dreyfus odhalení

6. dubna 1903

Nová odhalení v Dreyfusově procesu: 

Nejčtenější

11.11.2025

Víkend 7.–9. listopadu 2025 se nesl v duchu přátelské atmosféry a opravdového pracovního nasazení. Celkem 12 brigádníků se sešlo na chatách RSG v Rokytnici nad Jizerou, aby společně připravili oba objekty na nadcházející dlouhou zimní sezónu.

Během víkendu se podařilo splnit všechny stanovené cíle a úkoly. Na obou chatách nyní září nově nasvícené štíty, které přidávají horským budovám na kráse.

Velké poděkování patří všem účastníkům z řad profesorského sboru i rodičů, kteří svým nasazením a chutí do práce významně přispěli k úspěšnému průběhu celé akce.

Michal Hrstka - správce chat 

celý článek
07.11.2025

Dne 7. listopadu se náš dívčí školní tým vydal do Hostinného na kvalifikační turnaj na Mistrovství České republiky ve volejbale středních škol.

celý článek
05.11.2025

Dne 5. listopadu 2025 se naše studentky zúčastnily krajského kola ve volejbale, které se konalo v Neratovicích. Turnaje se zúčastnilo celkem devět družstev, která byla rozdělena do dvou skupin – jedné čtyřčlenné a jedné pětičlenné. Naše družstvo bylo součástí čtyřčlenné skupiny.

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.