Zkoušky DELF jsou za námi a čekáme na výsledky

Zkoušky DELF jsou za námi a čekáme na výsledky

Již tradičně nemohl letošní školní rok proběhnout bez mezinárodních francouzských zkoušek DELF, kterých se naši studenti pravidelně účastní a postupně tak získavají diplomy, které potvrzují jejich jazykovou úroveň. 

Diplomy a zkoušky vychází ze Společného evropského referenčního rámce pro jazyky, který ovládání cizího jazyka dělí do šesti úrovní, z nichž čtyři jsou relevantní pro náš školní program. Jedná se o úrovně A1, A2, B1 a B2. Poslední uvedená pak může nahradit maturitní zkoušku. 

V letošním roce si své znalosti otestovalo celkem 25 francouzštinářů napříč ročníky. Nepojčetnější skupinu tvořili naši sekundáni směřující k úrovni A1, k úrovni A2 se rozhodli studenti z 3TA a 4KA a poslední skupinu tvořilo osm studentů z 3TA, 4KA a 5QA, kteří se přihlásili ke zkoušce na úrovni B1. Jako každý rok se nám díky spolupráci s Francouzskou aliancí v Pardubicicích podařilo zkoušky DELF A1 a A2 uspořádat ve škole a studenti tak zůstali v "domácím" prostředí.

Na výsledky si ještě chvíli počkáme, přece jen práce a jejich hodnocení projde cestu z Pardubic přes Francouzský institut v Praze až po pařížské ústředí organizace France Education Internationale, která testování organizuje na celém světě.

My už jen budeme držet palce.

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lidové divadlo

4. leden 1903

V Praze-Holešovicích zahájilo činnost lidové divadlo Uranie úspěšnou premiérou hry Ladislava Stroupežnického Vojtěch Žák, výtečník.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.