Třídy a studenti školy 

Školní rok 2022 - 2023

 

V naší škole studuje v současné době ve 20 třídách 590 studentů.

 

1.A

 Třídní učitel
Mgr. Nechanská Eva
zástupce tř. učitele

Mgr. Svěcená Eva
kmenová učebna
78

 

Barešová Tereza
Bartoš Karel
Bodnárová Anežka
Drábková Ema
Ehl Tadeáš
Florianová Tereza

Hampacherová Sára
Heerink Sofie
Homolová Anna
Honcharenko Iryna
Jelínek Max
Kadeřábková Aneta
Krejčíková Natálie
Ledroit Marc
Mach Jan
Malík Jakub
Najman Jakub
Novák Jan
Nováková Adéla
Pavlíček Richard
Plaček Adam
Pokorný Tadeáš
Příbramská Anežka
Skokan Petr
Steinmetzová Kristina
Šesták Vít
Turek Vojtěch
Vodrážka Jakub
Zajíc Jakub
Zdeňková Zuzana
Zeman Martin


celkem ve třídě: 31
chlapců: 17
dívek: 14

2.A

Třídní učitel
Mgr. Koreňová Romana
zástupce tř. učitele

Mgr. Poprová Eva
kmenová učebna
39

 

Benešová Adriana
Černý Michal
Danešová Sofie
Dobrkovská Nikola
Dobrovodská Daniela
Dvořáková Karolína
Franěk Mikoláš
Gevorkyan Arsen
Hanke Magdalena
Havlinová Adéla
Heijne Charlotte Magdalena
Hrubešová Barbora
Janeček Josef
Jirásková Alžběta
Jirásková Kateřina
Karamon Hynek
Kočiš Kristián
Křížová Karolína
Křížová Nela
Kubiš Daniel
Lokes Sebastián
Menšíková Magdalena
Mihalíková Karolína
Palovčík Oskar
Skalský Daniel
Smejkalová Tereza
Szecsenyi Vít
Tichá Zora

Vrbica Vilém
Williams Katherine Rose
Zemanová Veronika

celkem ve třídě: 31
chlapců: 12
dívek: 19

3.A

Třídní učitel
RNDr. Miluše Švehlová
zástupce tř. učitele

Mgr. Otradovský Petr
kmenová učebna
7

 

Aubrechtová Karolína
Balaš Sebastian
Čížková Kateřina
Chalupa Václav
Jančík Martin
Janečková Lucie

Kováčik Peter

Křížová Štěpánka
Kvíz Daniel
Ledroit Barbara
Lišková Ella

Machová Michaela
Mašek Tomáš
Melich Luděk
Němec Filip
Píšová Zuzana
Randa Jakub
Richterová Zdena
Roskovec Pavel
Slováková Barbora
Širanec Šimon
Techlovský Matěj
Tomášek Matěj
Truhlář Jaroslav
Vaňková Michaela
Veselá Karolína
Višňovský Jakub
Višňovský Juraj
Višňovský Martin
Vocásková Michaela
Vyhnanovská Adéla

celkem ve třídě: 31
chlapců: 17
dívek: 14

4.A

Třídní učitel
Mgr. Eliška Martin
zástupce tř. učitele

Mgr. Nedbal Martin
kmenová učebna
73

 

Bartoš Jan
Bašta Petr
Bílková Alena Eva
Colová Markéta
Černá Natálie
Fojtíková Julie
Furgalák Mikuláš
Havránková Klára
Chvojka Lukáš
Kiapeš Michael
Kozáková Evelína
Krejčík Daniel
Kubiš Josef

Kyselová Zuzana
Laštovka Ondřej
Müller Šimon
Palyza Matyáš Ferdinand
Pavlíčková Nela
Rasocha Hynek
Rylich Jaroslav
Salačová Michaela
Schlauf Filip
Schovánek Jakub
Soukolková Ester
Studnický Martin
Syrovátková Adéla
Štěrbová Kristýna
Tichý František
Tichý Viktor
Urbanová Eliška
Vlček Jakub

 

celkem ve třídě: 31
chlapců: 18
dívek: 13 

prima A

Třídní učitel

Mgr. Mokrý Michal

zástupce tř. učitele
Mgr. Lašová Renata
kmenová učebna

68

 

 Beran Mikuláš
Blažek Petr

Bogoyavlenska Sofiya
Černý Jakub
Fussová Hermína
Havlíček Viktor
Helbichová Laura
Hérová Ema
Hronek Šimon
Chaloupka Melichar
Jedlička Marek
Jedlík Tobiáš
Končický Vojtěch
Král Jakub
Kubartová Zita
Laštovičková Aneta
Lounová Alice
Makovička Ondřej
Marek Vojtěch
Ocelák Lukáš
Říha Daniel
Sedlatá Vendula
Schönová Alice
Schytil Lukáš
Součková Adéla
Svobodová Barbora
Štěpánová Monika
Vaňáček Jan
Vít Samuel
Zeman Jan
Žirovnický Štěpán


celkem ve třídě: 31
chlapců: 20
dívek: 11

prima B

Třídní učitel
Mgr. Prokešová Lucie
zástupce tř. učitele

PaedDr. Weissová Martina
kmenová učebna

38

 

Bláhová Ester
Cimrmannová Agáta
Davídek Filip
Ďurišová Dorota
Fojtů Kateryna
Halaška Filip
Hejdrych Vilém
Hladíková Barbora
Hrádek Jakub
Husák Vojtěch
Jandík Mikuláš
Kalný Daniel
Kašparová Magdalena
Kokstein Maxmilián
Kotyková Rebeka
Křížová Markéta
Křížová Viktorie
Kudláček Šimon
Lounek Alexandr
Mandysová Johana
Marková Kateřina
Nováková Viktorka
Prokop Matyáš
Pustá Ivana
Svatoň Vojtěch
Svěcený Jakub
Toman Marek
Valentová Markéta
Zelenková Adéla
Zelinková Ema

celkem ve třídě: 30
chlapců: 11
dívek: 19

sekunda A

Třídní učitel
Mgr. Bursová Renata
zástupce tř. učitele

Mgr. Netopilíková Michaela
kmenová učebna

71

 

Adamovič Andreas
Barešová Kateřina
Blažková Anna
Busta Samuel
Čermáková Nora
Dort Kryštof
Duchoslavová Terezie
Ezr Tomáš
Garayová Hana
Gromeš David
Gromešová Eliška
Haasová Anna
Hanel Vojtěch
Havlíková Eliana
Horáková Jana
Chodymčuková Sofie
Kašparová Linda
Kohoutková Klára
Kraj Filip
Magadová Klára
Mezlíková Julie

Oguk Jude Adem
Pilařová Veronika
Rymarczyk Ondřej
Smetanová Sára
Škoch Šimon
Tax Kryštof
Tomešová Karolína
Vorlíčková Marie
Všetečka Michal
Zavadilová Marie

 

celkem ve třídě: 31
chlapců: 12
dívek: 19

sekunda B

Třídní učitel
Mgr. Plaňanská Vlasta
zástupce tř. učitele

Mgr. Karásek Tomáš
kmenová učebna

22

 

Beierová Lucie
Boháč Adam
Dohnal Aleš
Doucha Marek
Dvořák Vojtěch
Hosnedl Mikuláš
Jandík Štěpán
Kammová Kateřina
Komárek Alex
Koreň Vilém
Křížová Kateřina
Kubečka Jonáš
Kubíčková Alžběta
Kutil Lukáš
Michl Vítek
Nedoma Oliver
Pačesný Eliáš
Plačková Tereza
Schorný František
Slavík Adam
Smeták Jakub
Stefaniv Vladislav
Stöckelová Eliška
Šída Štěpán
Štorková Aneta
Švejnohová Marie
Tejkalová Aneta
Topenčík Bruno
Zbejvalová Zuzana
Zbýňová Stela

 

celkem ve třídě: 30
chlapců: 19
dívek: 11

tercie A

Třídní učitel
Krejčíková Miloslava
zástupce tř. učitele

PhDr. Stránská Vlasta
kmenová učebna

62

 

Andrejsová Zuzana
Cigánik Martin Tadeáš
Čáslavská Sára Lili
Čenská Barbora
Hausenblasová Lucie
Hronek Kryštof
Jalovecký Jáchym
Jaroš Marek
Jarošová Veronika
Kabeláč Tobiáš
Kašparová Adéla
Klazarová Petra
Kropáček Timotej Gregor
Křížová Anna
Litovová Anna
Němcová Bára
Ocelák David
Parsch Marek
Pomšárová Nikola
Prokešová Johana
Šlajer Albert
Tomášek Jan
Uhlář Matěj
Vacková Karla
Vokáčová Veronika
Williams David
Záveský Jiří
Záveský Jaroslav
Zelený Šimon
Žirovnický Jan

 

celkem ve třídě: 30
chlapců: 16
dívek: 14 

tercie B

Třídní učitel

Mgr. Raja Marek
zástupce tř. učitele
Mgr. Grusová Dita
kmenová učebna

66

 

Botková Veronika
Burkovska Darja
Čapková Josefína
Davídek Kryštof
Engelthalerová Šárka

Fortelna Tetiana

Hanke Šimon
Híře David
Klírová Anna
Kocmanová Viktorie
Král Vojtěch
Křenek David
Kubálek Filip
Kučera Jan
Lipenský Viktor
Malík Tomáš
Mandysová Tereza
Matuška Jonáš
Melich Michal
Motyčková Nela
Nekovářová Denisa
Osifová Julie
Plaček Petr
Plechlová Sofia
Pop Vincent
Pustá Soňa
Sobíšek Petr
Soltan Samuel
Špinarová Alice
Urban Šimon
Vondráková Zuzana
Weber Matyáš

 

celkem ve třídě: 32
chlapců: 17
dívek: 15

kvarta A

 

Třídní učitel
Mgr. Machálková Dominika
zástupce tř. učitele

Mgr. Jeřábková Kateřina
kmenová učebna
84

 

Beier Martin
Boháč Radek
Brabcová Lucie
Brožová Anna
Čermák Adam
Dobiášová Kateřina
Fraňková Alžběta
Galuščáková Klára
Garay Jaroslav
Hérová Anna
Holeček Jakub
Horáková Klaudie
Hrušková Monika
Jedličková Magdalena
Kopecká Veronika
Krátká Kateřina
Křenková Anežka
Lukeš Mína
Luňáček Šimon
Marhoulová Kateřina
Merhoutová Alžběta
Mikulecký Jakub
Petřeková Žofie
Prchalová Alena
Prouza Otakar
Schytil Tomáš
Strnadel Štěpán
Zemanová Anežka
Znamenáčková Anna
Žejdlík David

 

celkem ve třídě: 30
chlapců: 11
dívek: 19 

kvarta B

Třídní učitel

Mgr. Flesarová Monika
zástupce tř. učitele

Mgr. Černá Alena
kmenová učebna
77

 

Bárta Pavel
Boubínová Adéla
Burianová Adéla
Čech Martin
Česáková Elena
Dagne Emnet
Fišerová Ema
Hejdrych Marek
Hercík David Richard
Hířová Anna
Horák Kryštof
Kosmálová Michaela
Koubínová Anna
Koukalová Barbora

Kratochvílová Lucie
Kutil Filip
Lašmanský Richard
Nedoma Edgar
Nosál Jan
Nosek Filip
Pešek Antonín
Rambousek Matěj
Rudzanová Cecílie
Saran Josef
Soulek Štěpán
Soulková Viktorie
Šos Radek
Vodenka Mikuláš
Vohnoutová Andrea
Zabák Oskar
Zelenková Tereza

 

celkem ve třídě: 31
chlapců: 16
dívek: 15

kvinta A

 

 Třídní učitel
Mgr. Kotyza Pavel
zástupce tř. učitele

Mgr. Havlinová Lenka
kmenová učebna
71

 

Andrejsová Anna

Busta Šimon
Cafourková Klára

Čáslavský Kryštof
Ďurčanská Kateřina
Engelthaler Kryštof
Franková Viktorie
Gromešová Alžběta
Havelková Elena
Hendrychová Anna

Hladíková Tereza
Hochman Jan
Horňák Štěpán
Hubáčková Anna
Končický Teodor

Kopsa Jan
Kotyková Tamara
Kovářová Ester
Kubečka Matyáš
Pozlerová Lucie
Slabý Filip
Studnická Klára
Šafaříková Nella
Šebela Jakub

Škaroupková Karolína
Škochová Alice
Švejnoha František
Terš Michal
Veselá Nela

 celkem ve třídě: 29
chlapců: 12
dívek: 17

 

kvinta B

 

Třídní učitel

Mgr. Drlíková Lucie
zástupce tř. učitele

Mgr. Soukup Miroslav
kmenová učebna
2

 

Bendl David
Beneš Adam
Buřič Jan
Čiháková Jana
Dohnalová Blanka
Dvořáková Lenka
Ezrová Hana
Farková Aneta
Holas David
Holzner Jonáš
Jakubcová Kateřina
Kopeček Jan
Košťálová Veronika

Kulychenko Karyna

Kulychenko Kristina
Litov Martin
Marková Anežka
Matoušek Jakub
Matušková Nela
Michelčík Adam
Mrozková Ema
Müllerová Kateřina
Němcová Jana
Němcová Nela
Pavlovič Jan
Valentová Žaneta
Vohralík Denis
Votočková Kamila
Zach Štěpán Samuel

Zakrevskaya Sofiya

 

celkem ve třídě: 30
chlapců: 12
dívek: 18

sexta A

 

Třídní učitel

Ing. Rossi Michael
zástupce tř. učitele

Mgr. Machurka Martin
kmenová učebna
28

 

Brynych Vilém
Ďurišová Markéta
Fijala Šimon
Fojtík Jiří
Fukalová Sofie
Gros Patrik
Hlávka Michal
Hofmanová Luisa Anna
Jedličková Klára
Jeřábková Anna
Klazarová Zuzana
Kovářová Veronika
Kramešová Marie
Krejzarová Zuzana
Lojková Ema
Nejmanová Emma

Pospíchal Martin

Prediger Jiří
Rufer Tomáš
Řehák Josef
Schwarzová Eliška
Šáfr Vojtěch
Šubrta Michal
Šumpík Ondřej
Vokáčová Eliška
Vydra Lukáš
Zdvořilý Matěj
Zenkl Petr

 

 celkem ve třídě: 28

chlapců: 15
dívek: 13

sexta B


Třídní učitel

Mgr. Mlázovská Radka
zástupce tř. učitele

Mgr. Pražák Jiří
kmenová učebna
67

 

Baran Vitalii
Březina Jan
Černá Lucie

Dittrich Richard

Fiedlerová Eliška
Fraňková Antonie
Grešulová Anna
Grusová Filippa
Kasíková Michaela

Klír Štěpán
Klobouček Matěj
Komárek Jan
Komora Pavel
Kratochvíl Tomáš
Křenek Martin
Kyzivátová Darja
Malá Agáta
Matůš Jonáš
Mrázková Kateřina
Pacourková Barbora

Petřeková Markéta
Radilová Adéla
Slovák Miroslav
Šídová Barbora
Šmíd Ondřej
Válková Bára
Viniklář Sebastian
Zatloukal Matěj
Zedník Tomáš
Zumr Václav

 

celkem ve třídě: 29
chlapců: 15
dívek: 14 

septima A

Třídní učitel
Mgr. Kolbabová Vladimíra

zástupce tř. učitele

Mgr. Suchánková Blanka
kmenová učebna

6

 

Boška Bartoloměj
Brožová Pavla
Bucharová Leontýna
Elišková Magdaléna

Chýňavová Agáta

Jakl Marek
Jankovská Věra
Janota Jonáš
Klíma Ondřej
Košátko Marek
Lukášek Martin
Marhoulová Anežka

Nehrych Elvira
Nováková Šárka
Novotná Eliška
Pelant Lukáš
Pešek Adam Richard
Pokorná Zuzana
Reisiegelová Lucie
Ryglová Anna

Schevchenko Kateryna
Šťastná Karolína
Tomešová Michaela
Vodenka Jáchym
Vonášek Jan - Jakub

 

celkem ve třídě: 26
chlapců: 10
dívek: 16

septima B

Třídní učitel
Mgr. Barančík Tomáš

zástupce tř. učitele

Mgr. Plechlová Tereza
kmenová učebna

52

 

Berná Zuzana
Brablc Tadeáš
Čihák Radek

Fábin František

Fidler Matyáš
Frolda Tadeáš
Fuss Eduard
Jakubal Jan
Klír Jan
Koníř Ondřej
Kopeček David
Kotyková Teodora
Král Štěpán
Kubát Matyáš
Luňáček Matyáš
Marková Alžběta

Ndzahabato Natálie

Ouředník Jakub

Pecháčková Adéla

Pechová Barbora
Plechlová Natálie
Poupová Elena
Serbusová Světluše
Střítežský Jan
Šilhánová Karolína

Toman Aleš
Vejtruba Matyáš
Závůrková Kateřina

 

celkem ve třídě: 29
chlapců: 18
dívek: 11 

oktáva A

Třídní učitel
PaedDr. Hantonová Helena

zástupce tř. učitele

Mgr. Rajová Šárka
kmenová učebna

88

 

Bohuslavová Barbora

Brynych Bedřich

Čermák Richard
Černý Přemysl
Daneš Tobiáš
Formánková Emma
Kopecká Kateřina
Křížová Karolína
Lahoda Adam
Louda Jan
Lovětinský Marek
Pávová Ida
Pergel Vojtěch
Poláček Vojtěch
Procházková Marie
Příbramská Kateřina
Radochová Anna
Slaba David Jan

Svobodová Riva

Šantavý Jakub

Šebesta David

Šubrta Vojtěch
Terš Pavel
Vandasová Ester Josefína
Votočková Simona

 

celkem ve třídě: 26
chlapců: 14
dívek: 12

oktáva B

Třídní učitel
Mgr. Hrstka Michal

zástupce tř. učitele

PaedDr. Oupická Eva

kmenová učebna

51

 

Andrlová Justýna
Babic Jakub
Beneš Jiří
Ďurčanský Tadeáš
Funda Šimon
Galuščák Jakub
Haluška Adam
Jakubal Ondřej
Kadeřábková Sabina
Kameníková Petra
Kohoutová Klára
Král Michal
Lojka Štěpán
Mazánek Matěj
Němec Jan

Peková Johanna

Plaňanský Zbyšek
Pokorná Kateřina
Prokešová Kristýna
Pustá Alena
Samohelová Vanda

Stegenga Jerry

Šafrová Eliška
Štěpničková Tereza
Šumpík Radek
Šustrová Karolína
Vávrová Anna
Wild Lukáš
Zdvořilá Kamila
 

celkem ve třídě: 29
chlapců: 15
dívek: 14 

 

 

Aktuální informace

26.01.2023

Dne 26.1.2023 zveřejnil ředitel kritéria přijetí na příští školní rok.

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

06.01.2023

úterý 28. 2. 2023 od 17.30 hodin v Městské knihovně Nymburk
medailonek významné absolventky školy

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

Jan Moravec

Jan Moravec (*1993), absolvent Gymnázia Nymburk v roce 2013, je šampionem v silovém trojboji.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

03.01.2023

8. 12 se v Hálkově divadle konala (již tradičně) Vánoční akademie. Díky vysokému zájmu diváků se už několik let po sobě pořádají dvě odpolední představení – a tentokrát bylo téměř vyprodáno na obou! Naši studenti opět předvedli obdivuhodnou podívanou. Uznání však nepatří pouze těm, kteří byli na pódiu, ale i těm kteří vidět nebyli. Děkujeme tedy všem, kteří se na této akci podíleli, a budeme se těšit zase za rok :)

 

Přečtěte si více o prodeji výrobků a prohlédněte si fotogalerii...

 

celý článek
08.01.2023

Bujaré silvestrovské veselí utichlo a v pondělí 2. ledna roku 2023 se před naší školou, sešlo 36 studentů oktáv. Jejich společným cílem byla Rokytnice nad Jizerou, kde proběhl první, lyžařský kurz nové sezóny. Bohužel zimní ideál se rozpouštěl již před vánočními prázdninami a rapidní oteplování pokračovalo celý první týden v lednu.

celý článek
15.01.2023

Na lyžařský kurz jsme jeli v neděli, což je docela nezvyklé.

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.