Adaptační kurs prima A

Adaptační kurs prima A

Dne 5.9. 2011  jsme vyrazili celá třída prima a na adaptační kurs na školní chatu v Rokytnici nad Jizerou. Účelem adaptačního kursu bylo seznámit se s profesory, ale hlavně s novými spolužáky.

Na chatu jsme jeli autobusem a už v půl osmé nás čekalo 29 dětí před školou. Jediný, kdo nejel, byl náš spolužák Vojta Drška. Paní profesorky, které s námi jely, byly: paní profesorka Koláčná, Sedlatá, Málková a její psí mazlíček Sidík. Cestou autobusem jsme se zastavili pro paní kuchařku.

Autobus nás pak vysadil u hotelu s názvem Rokytka a odtamtud jsme putovali pěšky až na chatu. Šlo se nám velice špatně, protože jsme táhli těžká zavazadla.

Potom  jsme se přemístili do další chaty o něco výš, kde byla jídelna.

Odpoledne jsme hned vyrazili na první výlet k Huťskému vodopádu. Bylo to moc krásné pozorovat vodopád. Byl to moc pěkný výlet.

Potom následovala večeře. Paní kuchařka Chladová je velice šikovná a moc dobře vaří. Na chatu s námi ještě jeli dva kluci ze septimy B , lektoři pro volný čas, Malina a Bohouš (Tak jsme jim jenom přezdívali; jmenují se Ondra Malinský a Tomáš Bohuslav.)

Následující den byl skoro pro všechny peklo. Navštívili jsme sice krásné muzeum Zapadlých vlastenců v Pasekách nad Jizerou a hráli pak s lektory – kluky  hru HUTUTUTU, ale z Pasek jsme šli do Rokytnice pěšky. Byla to velice dlouhá a namáhavá cesta, ale všichni jsme to nakonec zvládli.

Opět následovala večeře a potom večerní program. Vždy to byly převážně hry a byly moc super. Ve středu jsme zavítali do Harrachovské sklárny a muzea.

Ukázali nám výrobu skla a později jsme si mohli některé kousky zakoupit.

Ve čtvrtek jsme si udělali takový volný výlet jen do místní keramické dílny p. Pohořalé a mrkli jsme se na mineralogickou sbírku k panu Vondrovi.

V pátek jsme vykonávali velký odjezdový úklid. A také jsme psali povídky o „adapťáku.“

Děti i učitelé jsou moc fajn a myslím, že z nás bude dobrá třída.

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1952.

Narodil se 11. 2. 1934 v Nymburce.  Absolvoval Pedagogickou fakultu v oboru výtvarná výchova a matematika. 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smlouva o Aljašce

20. říjen 1903

Na základě jednání Spojené komise, složené ze zástupců Spojených států a Velké Británie, 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.