Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Škola | základní info o škole

Škola

Nadcházející události

dnes 01.12.2015 sportovní akce Basketbal 3x3 - RF
dnes 01.12.2015 besedy a diskusní pořady Beseda o sametové revoluci
dnes 01.12.2015 besedy a diskusní pořady Beseda s Jakubem Vágnerem
dnes 01.12.2015 vzdělávání učitelů Shadowing - Anglie
dnes 01.12.2015 vzdělávání učitelů Shadowing - Slovensko
dnes 01.12.2015 sportovní akce Volejbal SŠ
zítra 02.12.2015 exkurze Anatomický ústav 1.LF UK Praha

Okresní kolo ve volejbalu SŠ dívek a chlapců

Okresní kolo ve volejbalu SŠ dívek a chlapců

Celkem pět družstev reprezentovalo naší školu v okresním turnaji ve volejbalu SŠ. Tři družstva dívek a dvě družstva chlapců, družstvo A chlapců zvítězilo ve své kategorii. V soutěži dívek vyhrálo naše družstvo C. Družstvo A dívek odehrálo své zápasy ve skupině chlapců a dokázalo porazit tým chlapců z GJP Poděbrady, a uhrát jeden set proti našemu B družstvu chlapců.

Celý článek

Mistrovství ČR středních škol v basketu 3x3 - den první

První zpráva z republikového finále basketu 3x3. Tým ve složení Marek Ivan, Filip Novotný, Martin Kolář a Mikuláš Vitek si v prvním hracím dni hladce poradil se soupeři v základní skupině a postoupil do čtvrtfinále (1. 12. v 9 hod.; případné semifinále v 10 hod. a finále v 11.40 hod.) - vše vysíláno na www.asskbasketbal.cz.

Celý článek

Studenti i učitelé se zúčastnili besedy o migraci

Studenti i učitelé se zúčastnili besedy o migraci

Ve čtvrtek 26. 11. 2015 proběhla na naší škole veřejná debata o velmi aktuálním tématu – migraci. Akci uspořádalo Sdružení pro integraci a migraci (SIMI). Jako host se účastnil pan Mustafa Arimiyawu z Ghany.

Celý článek

Zkoušky DELF jsou za námi

Zkoušky DELF jsou za námi

Ve čtvrtek a pátek 26. a 27. 11. se uskutečnila druhá a poslední část mezinárodních jazykových zkoušek z francouzského jazyka DELF. Tentokrát studenti kvint, sext, septim a oktáv procházeli společnou písemnou částí a pro všechny úrovně proběhly ústní zkoušky.

Celý článek

Forum for teachers

Forum for teachers

Ve dnech 24. a 25. listopadu organizoval Krajský úřad Středočeského kraje setkání učitelů z partnerských regionů, tedy Burgundska, Porýní Vestfálska a Opole. Cílem tohoto setkání bylo umožnit účastníkům navázat kontakty a rozvinout případnou spolupráci.

Celý článek

10. večerní orientační běh

10. večerní orientační běh

Ve čtvrtek 26. 11. 2015 se konal 10. ročník Večerního orientačního běhu. Tentokrát se na start postavilo 14 dvojic z řad studentů i učitelů. Jejich snahou bylo v limitu 60 minut najít co nejvíce kontrol - celkem jich v letošním roce bylo 20. Novinkou byly nové orienťácké lampiony. Po té co běháme na orienťáckých mapách, nám lampiony ještě více přiblížily závod ke skutečným zavodům v orientačním běhu.

Celý článek

Možnosti práce s textem ve výuce NJ

Možnosti práce s textem ve výuce NJ

Ve čtvrtek 26. 11. 2015 se na naší škole uskutečnil ve spolupráci s nakladatelstvím Hueber seminář pro učitele NEJ na téma možnosti práce s textem ve výuce NEJ. Tento seminář vedla zkušená didaktička paní PhDr. Marie Müllerová, Ph.D.

Celý článek

Pracovní exkurze Ostrava

Pracovní exkurze Ostrava
Kouzelný víkend v Ostravě
V pátek 13. 11. 2015 odpoledne se vydalo vlakem devět učitelů Středočeského kraje, mezi nimi i tři z naší školy (Tomáš Barančík, Helena Hantonová a Marie Stojarová), v rámci projektu Elixír do škol na víkendovou pracovní exkurzi, aby poznalo Ostravu.

 

Celý článek

VI. republikový sněm České středoškolské unie

VI. republikový sněm České středoškolské unie

V pátek 20. listopadu se vybraní zástupci za naší školu (Michal Půta za SPGN a Matěj Ballaty za debatní klub) vydali na cestu na VI. republikový sněm České středoškolské unie (dále jen ČSU), jíž je parlament součástí. Páteční program byl v podobě diskuse o učebních metodách a stylu výuky na českých školách a v odpoledních hodinách proběhla volba do předsednictva ČSU. Sobotní program se nesl v duchu seznamování členů ČSU a vyměňování zkušeností s ostatními studentskými parlamenty.

Celý článek

Soucit a rozum v rovnováze

Soucit a rozum v rovnováze

Pozvánka na přednášku k utečenecké krizi s publicistou Danem Drápalem. Akce se koná v neděli 6/12 od 14,00 v prostorách Křesťanského společenství v Nymburce, Komenského 1254. Plákátek v příloze.

Ke stažení
ikonaSoucit a rozum v rovnováze - plakát
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 114 další >

Aktuální informace

27.11.2015

Děkuji všem za odevzdání papírových přihlášek do ŠSK, prosím vás ještě o elektronickou registraci na uvedené adrese:

http://www.sportongo.com/login

V. Martínková

24.10.2015

Ulice Komenského a Resslova jsou nově jednosměrné. Není možný příjezd ke škole ulicí Komenského směrem z ulice Palackého. Ke škole je tedy možné přijet ulici Resslova z obou stran, ulicí Komenského se pak od školy odjíždí. 

Významní absolventi

Mgr. Josef Daniel Beneš

Absolvoval v roce 1958.

Narodil se v Praze r. 1941. Do svých sedmnácti let žil v Nymburce. 

Anketa

 
Co vás v životě nejvíce motivuje?
peníze, odměna 16 %
uznání, pochvala, ocenění 25 %
vlastní dobrý pocit 36 %
nové výzvy 7 %
strach a obavy 7 %
vidina dosažení cíle 7 %
Celkový počet hlasů: 338
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Rooseveltův projev

2. duben 1903

Americký prezident Theodore Roosevelt přednesl v Chicagu projev, jímž potvrdil, že Monroeova doktrína je stále základem americké zahraniční politiky. 

Nejčtenější

02.11.2015

Ve čtvrtek 22. října 2015 zahájil Klub mladého diváka novou divadelní sezónu. Navštívili jsme Státní operu v Praze a zhlédli muzikál Toma Hedleyho, Roberta Caryho a Robbieho Rotha FLASH DANCE v podání herců Městského divadla Brno. Podle ohlasů většiny studentů se muzikál líbil. Na dokreslení divadelní atmosféry jsme poskytli pár fotografií.

Podívejte se, jak chlapcům a děvčatům sluší společenské oblečení.

celý článek
09.11.2015

V pondělí 9. 11. se v hale BIOS konalo úvodní kolo SFL, tedy Středoškolské futsalové ligy. Našimi soupeři byli tradičně SOŠ a SOU Nymburk, dále Gymnázium Jiřího z Poděbrad a SOUss Poděbrady. V turnaji se utkal každý s každým, do dalšího kola postupovaly první dva týmy.

celý článek
03.11.2015

Ve středu 3. 11. 2015 bylo v Mladé Boleslavi pořádáno Krajské kolo v ping-pongu.

Do pomyslného „pavouka“ bylo zapsáno celkem 5 týmů: Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce, Gymnázium Rakovník, SPŠ Škoda Mladá Boleslav, SPŠ Kolín a Gymnázium Sedlčany.

celý článek
 
Paul Cézanne: K tomu, aby člověk dobře viděl, nestačí mít jen otevřené oči. K tomu je třeba mít otevřené i srdce.