111 let nymburského gymnázia
Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Škola | základní info o škole

Škola

Nadcházející události

zítra 22.09.2014 projekt Café littéraire 2
zítra 22.09.2014 kurz Geologický kurz 6XA
zítra 22.09.2014 vzdělávání učitelů Seminář "Les sections bilingues et européennes font leur cinéma"
pozítří 23.09.2014 kurz Geologický kurz 6XA
pozítří 23.09.2014 vzdělávání učitelů Seminář "Les sections bilingues et européennes font leur cinéma"
pozítří 23.09.2014 akce pro veřejnost Třídní schůzky rodičů žáků nastupujících ročníků
za 3 dny 24.09.2014 sportovní akce Corny atletický pohár

Třída snů

Třída snů

Je 14:25 hod, čtvrtek 18. 9. a já mířím do učebny č. 22. Ačkoli již je již několik minut po zvonění, zaráží mě, že s blížícími se kroky ke dveřím učebny neslyším uvnitř typický hluk. Jsou tam vůbec? Váhavě beru za kliku.

Celý článek

Adaptační kurz Primy A

Adaptační kurz Primy A

Ve dnech 8. – 12. 9. 2014 jela naše třída prima A na adaptační kurz do Rokytnice nad Jizerou, v doprovodu naší paní profesorky třídní Jeníkové a profesorek Haníkové a Gareevy, které nás vyučují výtvarnou a hudební výchovu. Dále nás doprovázely lektorky z 5QB Šárka Vosáhlová a Veronika Chlíbková, které pro nás vymýšlely večerní program. Hned po příjezdu na chaty začalo vybalování v našich pokojích. Děvčata měla 1 velký pokoj, zatímco chlapci se rozdělili do dvou pokojů - Tunel a Bažina. Denní program byl každý den podobný, dopoledne probíhala výuka estetické výchovy výtvarné a hudební a odpoledne jsme chodili na různé výlety.

Celý článek

Corny středoškolský atletický pohár

Corny středoškolský atletický pohár

 

První sportovní soutěží v novém školním roce se tradičně stal Corny středoškolský atletický pohár, který se konal za krásného počasí v úterý 16. 9. 2014 v Nymburce na atletické tartanové dráze na Tyršáku.

 

Celý článek

Aktivity francouzštinářů v novém školním roce - druhý díl - Literární kavárna

Aktivity francouzštinářů v novém školním roce - druhý díl - Literární kavárna

Ani studenti francouzštiny s aktivitou nezahálejí. A tak již v pondělí 8. 9. zahájily první skupiny z nižšího i vyššího gymnázia další sérii Literárních kaváren s lektorkou paní Danièle Geffroy. Stejně jako v loňské roce budou mít i letos v prvním pololetí možnost objevovat frankofonní literaturu, zlepšovat své čtenářské dovednosti nebo výslovnost. Zážitky z první kavárny přibližuje článek Lukáše Jančíka z 3TA, Terezy Šolcové z 4KA a Anežky Jislové a Alžběty Zavadilové  z 2SA.

Celý článek

Aktivity francouzštinářů v novém školním roce - třetí díl - Frankofonní klub v divadle

Aktivity francouzštinářů v novém školním roce - třetí díl - Frankofonní klub v divadle

V novém školním roce nespí ani aktivity, které se staly už tradičními. Jednou z nich je Frankofonní klub, který studentům zprostředkovává zajímavé události nebo hosty z frankofonního prostředí. Letošní první frankofonní klub měl netradiční podbu návštěvy divadelního představení zorganizovaného Francouzskou aliancí v Pardubicích. Studenti 7MA navštívili v pátek 12. 9. představení "Operace Romeo, Československo 1984", které do pardubického divadla přijel zahrát francouzský soubor z regionu Centre. Celé představení trvající necelé dvě hodiny sledovali naši studenti ve francouzštině za pomoci promítaných titulků (pokud promítání fungovalo). Více o inscenaci zde nebo v článku od Anežky Literové ze 7MA.

Celý článek

Aktivity francouzštinářů v novém školním roce - první díl - Školení

Aktivity francouzštinářů v novém školním roce - první díl - Školení

Se začátkem nového školního roku začali rozvíjet své staré i novější aktivity studenti a učitelé francouzštiny. A za prvních čtrnáct dnů už toho stihli poměrně dost. Podívejme se na to postupně.

Celý článek

Vědecký jarmark

Středa 10. září 2014 byla vybrána pro konání druhého ročníku Vědeckého jarmarku na Vítězném náměstí v Praze. A protože primární cílovou skupinou této akce byly střední a základní školy, vydal se i první ročník chemického semináře (septimy A+B, 3A) vědě vstříc.

Celý článek

Historická procházka maturitního dějepisného semináře po Nymburce

Historická procházka maturitního dějepisného semináře po Nymburce

Už pár let žiju v domnění, že bydlím v nejhorším městě na světě. Asi to zní dost puberťácky, nicméně Nymburk, viděný očima, kterýma jsem se na něj po celou tu dobu dívala, nebyl uskupením domů, nálad či lidských osudů, ale pouhou šedivou mlhou, tvořící kulisu beznadějného stereotypu. Mám dojem, že když jsem ho naposledy skutečně pozorovala, ještě jsem ani neuměla mluvit.

Celý článek

Mistrovství světa juniorů volných leteckých modelů

Mistrovství světa juniorů volných leteckých modelů

Ve dnech 28. července – 3. srpna 2014 se v rumunském městě Salonta konalo mistrovství světa leteckých modelářů. Velkého úspěchu dosáhl náš student František Zajíc, který obsadil spolu s družstvem reprezentujícím ČR v kategorii F1A skvělé 2. místo!

Velká gratulace! Přečtěte si reportáž!

Celý článek

Tvůrčí psaní

   Všechny vážné zájemce o tvůrčí psaní žádám, aby mě do konce týdne navštívili. Je třeba vytvořit konečný seznam, aby bylo jasné, zda bude tento nepovinný předmět vůbec otevřen.

 

Martin Machurka  

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 85 další >

Aktuální informace

13.09.2014

se konají v úterý 23/9 od 17:00 hod (1A - učebna č. 2 přízemí vlevo; prima A - učebna č. 51 - 1. patro vlevo; prima B - učebna č. 42 - 1. patro vpravo).

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1927.

Narodil se 20. 8. 1905 v Nymburce. Psal do různých listů. V letech 1938-1945 vyl redaktorem nakladatelství Mazáč, kde redigoval knihovnu soudobé prózy „Nová cesta“.

Anketa

 
Motto školního roku 2014/15
1 - Pierre de Coubertin 19 %
2 - Chalíl Džibrán 8 %
3 - Elbert Hubbard 55 %
4 - J. W. Goethe 12 %
5 - Maxim Gorkij 6 %
Archiv anket

Oslavy výročí 111 let

14.6.2014
20.06.2014

Vážení absolventi,
rádi bychom Vás požádali o zaslání fotografií z oslav, které se vám nejvíce povedly.

16.06.2014

Díky hojné účasti absolventů, dobrému počasí a pečlivě připravenému programu se oslavy jednoznačně povedly! Ohlasy návštěvníků jsou vesměs pozitivní, což organizátorům udělalo velkou radost. Rád bych touto cestou poděkoval všem návštěvnímům za účast na oslavách a zejména pak styčným důstojníkům tříd, kteří se vzorně postarali o přenos informací ke svým spolužákům, i všem našim kolegům a žákům, kteří se příprav oslav aktivně účastnili.

10.06.2014

Návrat do školy po tolika letech… nebylo by škoda si ho nezpestřit i návratem do lavic a zavzpomínat jaké to bylo? My si myslíme, že by to rozhodně škoda byla. I proto jsme si pro všechny návštěvníky připravili "cestu do hlubin študákovy duše“, resp. do jeho poměti. Každý z návštěvníků, který bude chtít zažít atmosféru zkoušení, bude mít možnost prověřit svou paměť a zapátrat v ní po tom, co se kdysi možná učil.

Před 111 lety

Milan Hodža

4. červenec 1903

V Pešti začal vycházet Slovenský týždenník pod redakcí Milana Hodži.

Nejčtenější

01.09.2014

Svůj první školní den prožilo v lavicích gymnázia na 90 nových žáků. 60 v primách a 30 v prvním ročníku čtyřletého studia. Nabízíme vám fotografie z úvodních hodin.

 

 

celý článek
26.08.2014

Výuka začíná v pondělí 1/9. Žáci se sejdou v 7,45 hod v aktuálních kmenových učebnách. S výjimkou studentů 1A a prim budou mít všechny třídy 2 třídnické hodiny. Vyučování v tento den tedy končí v 9,25 hod.

celý článek
01.09.2014

Prvního září vyšlo v tomto školním roce na pondělí a tak žáci ani učitelé neušetřili ani den. Vzhledem k velkému rozsahu prací, které o prázdninách ve škole probíhaly, nebylo vůbec jednoduché v přípravném týdnu uvést školu do takového stavu, aby bylo možné vyučování bez problému zahájit. Všechny opravy a změny však výrazně přispěly ke zlepšení podmínek pro práci ve škole. Posuďte sami!

celý článek
 
Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Elbert Hubbard / motto školního roku 2014-15