111 let nymburského gymnázia
Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce»Škola | základní info o škole

Škola

Nadcházející události

pozítří 01.12.2014 soutěže a přehlídky Celostátní finále Logické olympiády
pozítří 01.12.2014 vzdělávání učitelů Konfrence MŠMT
za 4 dny 03.12.2014 sportovní akce KK - šachy
za 4 dny 03.12.2014 kulturní akce KMD 1 - třetí představení
za 5 dnů 04.12.2014 besedy a diskusní pořady Beseda s Ing. Pavlem Jílkem o trhu s nemovitostmi
za 5 dnů 04.12.2014 exkurze EHV - Čtyři kroky do nového světa
za 5 dnů 04.12.2014 exkurze EVV - Národní galerie

Noční orientační závod 2014 výsledky

27.11.2014

Na startu letošního ročníku závodu se sešlo 16 hlídek.

Prozatím přinášíme výsledky.

Ke stažení
ikonaVýsledky OR 2014

Úspěch Vanessy Jeníkové

Úspěch Vanessy Jeníkové

Studenti z nižšího gymnázia se v září zúčastnili celostátní výtvarné soutěže pořádané u příležitosti evropského dne jazyků Francouzským institutem v Praze a Goethe institutem. Soutěžním úkolem bylo vytvořit stránku obrázkového slovníku ve vybraném cizím jazyce. Na výsledky jsme čekali delší dobu, ale vyplatilo se. Na čtvrté pozici se totiž umístila naše studentka francouzštiny Vanessa Jeníková z tercie A. Její obrázek, stejně jako další ohodnocená díla si můžete prohlédnout zde. Vanesse gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Jazykové zkoušky DELF po roce opět ve škole

Jazykové zkoušky DELF po roce opět ve škole

V pondělí a úterý 24. a 25. listopadu se na našem gymnáziu opět konaly jazykové zkoušky DELF z francouzštiny. Jedná se o zkoušku, po jejímž úspěšném absolvování obdrží účastník mezinárodně platný certifikát, který vypovídá o jeho jazykové úrovni, lze jej uplatnit např. při přijímacích zkouškách na VŠ, výběrovém řízení na studijní stáže nebo při žádosti o zaměstnání. Více o DELF a evropském referenčním rámci pro cizí jazyky lze zjistit např. na webu Francouzského institutu.

Celý článek

Putinovské Rusko - prezentace fragmentů z přednášky PhDr. Ivana Macka

25.11.2014
Putinovské Rusko - prezentace fragmentů z přednášky PhDr. Ivana Macka

Všem zájemcům o problematiku předkládám prezentaci, jejíž základ tvoří přednáška pana PhDr. Ivana Macka M.A., M.Sc. Prezentace není určena jako výkladová, ale jako doplňková.

Celý článek

Indonésie: Po stopách lidojedů

Indonésie: Po stopách lidojedů

Dne 7. 10. se třídy nižšího gymnázia vydaly do městského kina na multimediální program Indonésie: Po stopách lidojedů.

 

 

 

 

Celý článek

Studenti politologického semináře na MUP při herní simulaci o mezinárodních vztazích

Studenti politologického semináře na MUP při herní simulaci o mezinárodních vztazích

Jak se vytváří aliance, jak se vypořádat s epidemií či jak navazovat obchodní spolupráci - takovéto a mnohé další situace museli řešit studenti politologického semináře, kteří se zúčastnili na MUP simulační hry o mezinárodních vztazích. Celou simulací provedla studenty její autorka PhDr. Radana Makariusová, Ph.D., která na simulaci pracovala 3 roky a primárně ji tvořila pro univerzitní studenty, kteří ji již několik let hrají v rámci seminářů mezinárodních vztahů.

Celý článek

Školská futsalová liga: Triumf tercie A

Školská futsalová liga: Triumf tercie A

V pátek 21. 11. se v hale SOŠ a SOU Nymburk konalo okresní finále ŠkoFL9, tedy futsalu pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ. Turnaje se zúčastnily tři celky, kromě domácího týmu Gymnázia ještě ZŠ Libice nad Cidlinou a ZŠ TGM Milovice.

Celý článek

Večerní orientační běh 2014

Večerní orientační běh 2014

Vážení studenti, bývalí studenti i kolegové,

Blíží se čas adventní, proto bychom Vás chtěli opět po roce pozvat na již 9. ročník „Večerního orientačního běhu“, který se bude konat ve čtvrtek 27. listopadu 2014. 

Celý článek

Florbal nejmladších chlapců

Florbal nejmladších chlapců

Soupiska družstva: Ivan Tomášek, Vojtěch Bejbl (1PA), Matěj Kryštof (1PB), Filip Touš, Daniel Křivský, Matěj Novák, Marek Antoš (2SA), Václav Berný, Adam Kubát, Jan Pavlíček a Vojtěch Pustý (2SB)

Celý článek

Vítězné okresní kolo ve florbalu dívek

Vítězné okresní kolo ve florbalu dívek

Ve středu 19. 11. 2014 se v ZŠ Letců R.A.F. v Nymburce konalo okresní kolo ve florbalu dívek základních škol a víceletých gymnázií. Tohoto turnaje se zúčastnilo i družstvo Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce. Dívky nastoupily v této sestavě: Alžběta Galčíková, Zoe Steiner (obě 3TB), Klára Malá, Tereza Pazderová, Nikola Baščanová, Michaela Frebortová a Anna Václavková (všechny 4KB).

Celý článek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 90 další >

Aktuální informace

15.11.2014

Výroční zpráva o činnosti školy za školní rok 2013/2014

06.11.2014

Od 6. 11. 2014 si můžete prohlížet on-line suplování přímo z Bakalářů bez přihlašování, a to přes odkaz v sekci Suplování nebo zadáním adresy: http://212.96.162.48:82/rozvrh.aspx.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1954.

Absolvoval Právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze se zvláštní specializací na mezinárodní právo.

Anketa

 
Který předmět v učebním plánu školy pokládáte za nejdůležitější?
český jazyk 9 %
cizí jazyk 31 %
matematika 27 %
fyzika 1 %
chemie 1 %
biologie 2 %
zeměpis 3 %
dějepis 6 %
informatika 2 %
ZSV 13 %
hudební a výtvarná výchova 1 %
tělesná výchova 4 %
Celkový počet hlasů: 461
Archiv anket

Před 111 lety

Lidové divadlo

4. leden 1903

V Praze-Holešovicích zahájilo činnost lidové divadlo Uranie úspěšnou premiérou hry Ladislava Stroupežnického Vojtěch Žák, výtečník.

Nejčtenější

31.10.2014

Co mají společného Temže, Tower Bridge, Sherlock Holmes a červené autobusy? Správná odpověď je Londýn, hlavní město Spojeného království a zároveň také cíl výpravy z nymburského gymnázia. Ale začněme pěkně od začátku. Po odjezdu z Nymburka a krátké zastávce v Lysé nad Labem jsme absolvovali noční cestu západní Evropu, abychom nad ránem dorazili do prvního důležitého bodu své cesty, francouzského města Calais, z kterého jezdí vlak, který nás dopravil pod kanálem La Manche až do anglického Folkestonu.

celý článek
11.11.2014

Litry úklidových prostředků, vůně dezinfekcí, zvuk vysavačů, brusek a vrtaček… Tak nějak lze charakterizovat druhou podzimní brigádu, která se konala o víkendu 7.-9. 11. 2014 v Rokytnici.

celý článek
02.11.2014

DNA, RNA, genová exprese, transgeneze, DNA, RNA, sekvenování, cytometrie, fluorescence… Všechny tyto termíny, o kterých se studenti v současné době učí při hodinách biologického semináře, se pokusili přiblížit vědci z Ústavu molekulární genetiky AV ČR. Tento ústav patří mezi nejmodernější akademická pracoviště a to v celosvětovém měřítku!

celý článek
 
Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte. / Elbert Hubbard / motto školního roku 2014-15