4. aktivita frankofonního klubu

4. aktivita frankofonního klubu

Po krátké odmlce se znovu probudil frankofonní klub, který má za úkol přiblížit studentům francouzštiny frankofonní svět z jiného úhlu, než jak se s ním setkávají při běžných hodinách francouzštiny. Využili jsme kontaktů a nabídek od našich partnerských subjektů a čtvrtou aktivitu rozdělili na dva samostatné bloky. V dubnu dostali žáci primy A a tercie A příležitost pracovat s paní Daniele Geffroy z Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. V květnu se potom žáci sekundy A zúčastnili projektu „Cinéma a l´école“ zorganizovaného Francouzským velvyslanectvím v Praze ve spolupráci se sdružením GREF, Učitelé bez hranic. Součástí tohoto projektu byl i seminář pro vyučující francouzštiny z Gymnázia Nymburk a okolí, kde si vyzkoušeli různé techniky, jak pracovat s filmem v hodinách francouzštiny.

V úterý 26.4.2011 se francouzštináři z 1PA zúčastnili frankofonního projektu o Kanadě s paní Daniele Geffroy z univerzity v Hradci Králové. Byli jsme rozděleni do skupin po dvou či třech, hledali jsme informace o různých zvířátkách z Kanady a francouzsky jsme o nich mluvili. Také jsme si prohlíželi obrázky z knížky o Kanadě (zajímavou přírodu, domy a města ). Naučili jsme se nová slovíčka zvířat např.: l'ours. Projekt se nám všem určitě líbil.     Jitka Hošková, 1PA

  V úterý 26.4. za námi přijela paní Daniele Geffroy a ,,cestovala,, s námi po Kanadě se zaměřením na Quebec. Zjistili jsme, kdo byl prvním obyvatelem Quebecu, kdo tam žil před sto lety a kdo tam žije dnes. Přišly jsme na to, že se tam nemluví jen Anglicky, ale i a především francouzsky. Objevovali jsme vodní i suchozemské tvory, kteří tam žijí, a floru, která se liší se zeměpisnou polohou. Paní Geffroy nás vše učila zábavnou formou a proto si každý osvojil několik nových slovíček, které v budoucnu budeme potřebovat. Škoda jen, že jsme takto strávili pouze jednu vyučovací hodinu....                                                             Barbora Hořínková, 3TA

  Ve čtvrtek 19.května se celý den nesl ve znamení francouzštiny.Svou návštěvou nás poctila paní Jacqueline Clerfeuille, která se nám celou tu dobu aktivně věnovala a snažila se, abychom se nenudili.Na začátku našeho setkání se představila a vysvětlovala nám,co má s námi za úmysly a zapojovala nás do celého dění. Společně jsme popisovali plakát k filmu Kirikou a čarodějnice (Kirikou et la Sorcière) a zatančili jsme si na úvodní znělku tohoto animovaného francouzského filmu.Po menší přestávce jsme se rozhodli, že si celý film pustíme.Všichni jsme se mu snažili porozumět a většině z nás se to i částečně povedlo.Po skončení filmu nám byly rozdány různé pracovní listy a obrázky, s kterými jsme pracovali až do úplného konce. Nám osobně se tento krátký, ale přesto velmi přínosný kurz líbil a hodnotily bychom ho převážně kladně, protože zábavná konverzace, film a následné aktivity s rodilým mluvčím v doprovodu s našimi vyučujícími jsou opravdu úžasnou zkušeností a příležitostí, za kterou děkujeme.Příjemně jsme se bavili a myslíme si, že účel této návštěvy byl splněn na jedničku.   Michaela Bacílková a Tereza Pěničková, 2SA  

 

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Absolvovala v roce 1941 s rodným příjmením Leišová.

Narodila se 19. 1. 1922 ve Všejanech a zemřela v r. 1985 v Praze.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 13 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 471
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!