4. aktivita frankofonního klubu

4. aktivita frankofonního klubu

Po krátké odmlce se znovu probudil frankofonní klub, který má za úkol přiblížit studentům francouzštiny frankofonní svět z jiného úhlu, než jak se s ním setkávají při běžných hodinách francouzštiny. Využili jsme kontaktů a nabídek od našich partnerských subjektů a čtvrtou aktivitu rozdělili na dva samostatné bloky. V dubnu dostali žáci primy A a tercie A příležitost pracovat s paní Daniele Geffroy z Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. V květnu se potom žáci sekundy A zúčastnili projektu „Cinéma a l´école“ zorganizovaného Francouzským velvyslanectvím v Praze ve spolupráci se sdružením GREF, Učitelé bez hranic. Součástí tohoto projektu byl i seminář pro vyučující francouzštiny z Gymnázia Nymburk a okolí, kde si vyzkoušeli různé techniky, jak pracovat s filmem v hodinách francouzštiny.

V úterý 26.4.2011 se francouzštináři z 1PA zúčastnili frankofonního projektu o Kanadě s paní Daniele Geffroy z univerzity v Hradci Králové. Byli jsme rozděleni do skupin po dvou či třech, hledali jsme informace o různých zvířátkách z Kanady a francouzsky jsme o nich mluvili. Také jsme si prohlíželi obrázky z knížky o Kanadě (zajímavou přírodu, domy a města ). Naučili jsme se nová slovíčka zvířat např.: l'ours. Projekt se nám všem určitě líbil.     Jitka Hošková, 1PA

  V úterý 26.4. za námi přijela paní Daniele Geffroy a ,,cestovala,, s námi po Kanadě se zaměřením na Quebec. Zjistili jsme, kdo byl prvním obyvatelem Quebecu, kdo tam žil před sto lety a kdo tam žije dnes. Přišly jsme na to, že se tam nemluví jen Anglicky, ale i a především francouzsky. Objevovali jsme vodní i suchozemské tvory, kteří tam žijí, a floru, která se liší se zeměpisnou polohou. Paní Geffroy nás vše učila zábavnou formou a proto si každý osvojil několik nových slovíček, které v budoucnu budeme potřebovat. Škoda jen, že jsme takto strávili pouze jednu vyučovací hodinu....                                                             Barbora Hořínková, 3TA

  Ve čtvrtek 19.května se celý den nesl ve znamení francouzštiny.Svou návštěvou nás poctila paní Jacqueline Clerfeuille, která se nám celou tu dobu aktivně věnovala a snažila se, abychom se nenudili.Na začátku našeho setkání se představila a vysvětlovala nám,co má s námi za úmysly a zapojovala nás do celého dění. Společně jsme popisovali plakát k filmu Kirikou a čarodějnice (Kirikou et la Sorcière) a zatančili jsme si na úvodní znělku tohoto animovaného francouzského filmu.Po menší přestávce jsme se rozhodli, že si celý film pustíme.Všichni jsme se mu snažili porozumět a většině z nás se to i částečně povedlo.Po skončení filmu nám byly rozdány různé pracovní listy a obrázky, s kterými jsme pracovali až do úplného konce. Nám osobně se tento krátký, ale přesto velmi přínosný kurz líbil a hodnotily bychom ho převážně kladně, protože zábavná konverzace, film a následné aktivity s rodilým mluvčím v doprovodu s našimi vyučujícími jsou opravdu úžasnou zkušeností a příležitostí, za kterou děkujeme.Příjemně jsme se bavili a myslíme si, že účel této návštěvy byl splněn na jedničku.   Michaela Bacílková a Tereza Pěničková, 2SA  

 

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D.

Prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D. (*8. 10. 1973), soudce Ústavního soudu ČR, profesor teorie práva na PrF UK v Praze a vůbec první Čech, který dosáhl prestižního titulu doktor právních věd (S.J.D.), maturoval na naší škole v roce 1992.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Přednášky Mánes

28. duben 1903

V Praze se konala první z cyklu přednášek, jež se zabývaly principy tvorby a současnými uměleckými názory. 

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.