Aktivity Evropské jazykové sekce na Gymnáziu Nymburk v prvním čtvrtletí

Aktivity Evropské jazykové sekce na Gymnáziu Nymburk v prvním čtvrtletí

Naše škola je zapojena do projektu Evropské jazykové sekce již od školního roku 2008-2009. Díky spolupráci s Francouzským velvyslanectvím v ČR a realizovaným projektům financovaným z prostředků EU mají naši žáci studující francouzštinu širokou nabídku nadstandardních aktivit, které jim umožňují častý kontakt s francouzštinou.

V letošním školním roce se tak podařilo i nadále zajistit výuku s rodilým mluvčím. Rovněž začala první třída – kvinta A studovat dějepis ve francouzštině pomocí metody CLIL, do budoucna se plánují besedy s francouzskými hosty, výměnné pobyty ve Francii či zahraniční exkurze.

Spolupráce s francouzskou ambasádou je samozřejmě přínosná i pro nás vyučující, kterým ambasáda nabízí řadu stáží a seminářů v České republice i v zahraničí. Měli jsme možnost vyjet na pedagogické stáže do Francie a v říjnu jsme se zúčastnili setkání učitelů a lektorů bilingvních a evropských sekcí ČR a SR v Bratislavě, kde bylo ústředním zaměřením zapojení ICT techniky a využití internetu v hodinách francouzštiny.

V neděli 25. listopadu jsme v rámci sympozia Sdružení učitelů francouzštiny konaného v Poděbradech představili výuku dějepisu metodou CLIL na našem gymnáziu.

Díky úzké spolupráci s francouzskou ambasádou jsme se letos opět stali zkušebním místem pro mezinárodní zkoušky z francouzštiny DELF scolaire. Ve dnech 26. - 27. listopadu si své jazykové kompetence - porozumění slyšenému a psanému a písemný a mluvený projev - ověřilo 27 žáků, kteří skládali jednu z úrovní A1, A2 či B1. Výsledky budou známy v lednu 2013.

Přejeme všem zapojeným hodně energie a elánu do dalšího studia francouzštiny.

Pavel Kotyza a Lucie Prokešová

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1927.

Narodil se 20. 8. 1905 v Nymburce. Psal do různých listů. V letech 1938-1945 vyl redaktorem nakladatelství Mazáč, kde redigoval knihovnu soudobé prózy „Nová cesta“.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 464
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Návštěva Leopolda II. ve Vídni

17. říjen 1903

Belgický král Leopold II. navštívil císaře Františka Josefa I.

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!