Beseda o behaviorální ekonomii s doc. RNDr. Filipem Matějkou, PhD.

Studenti společenskovědních seminářů v předmaturitním ročníku se zúčastnili velmi zajímavé besedy s ekonomem Filipem Matějkou, který jim dokázal na praktických příkladech srozumitelně vysvětlit celou řadu základních principů chování lidí v ekonomice. Studenti tak už nyní mohou vědět např.: Proč je Norsko tak bohatou zemí; Jak se na Islandu podařilo snížit dluhy na kreditních kartách; Jak banky na Filipínách donutili lidi více spořit či jak funguje zpomalená demokracie.

doc. RNDr. Filip Matějka, Ph.D. (*1980) vystudoval fyziku na Univerzitě Karlově a získal doktorát z aplikované matematiky na Princetonské univerzitě v USA. Od roku 2010 působí jako výzkumný pracovník Národohospodářského ústavu AV ČR. Od roku 2011 je členem akademického sboru CERGE-EI, společného pracoviště Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR. K ekonomii přešel na začátku doktorských studiích na Princetonu. Studuje zejména makroekonomii, ekonomickou teorii, ekonomii informací a behaviorální ekonomii. V roce 2015 získal jako první český ekonom Starting grant Evropské výzkumné rady ERC. V roce 2016 získal cenu NEURON pro mladé vědce.

Zobrazeno: 2318x

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin.

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Josef Pýcha

Absolvoval v roce 1933.

Narodil se 23. 5. 1914 ve Strakách. Na reálce v Nymburce jej učil kreslení J. Vokálek a B. S. Urban.

Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 17 %
Konfucius 13 %
Les Brown 32 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 7 %

Proti sociálním demokratům

Pruský ministr práce prohlásil: „Když se dělník bude agitátorsky podílet na sociálnědemokratické propagaci mezi železničním personálem, bude okamžitě propuštěn.

Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.