DofE ceremonie NOVĚ FOTOGALERIE

DofE ceremonie NOVĚ FOTOGALERIE

V pátek 26. ledna 2024 se konala každoroční bronzovo-stříbrná DofE ceremonie v galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře. V letošním roce se zúčastnilo 14 studentů, kteří úspěšně dokončili bronzovou úroveň a 23 studentů se splněnou stříbrnou úrovní. 

 

Někteří z nás preferovali dopravu po vlastní ose, jiní se přidali k hromadné dopravě s našimi profesory. Všichni jsme se úspěšně dopravili na místo, kde se slavnostní ceremonie konala. Letos kvůli velkému počtu účastníků byla přesunuta do většího sálu poblíž galerie, kde jsme byli zvyklí, že se ceremonie za normálních okolností koná. 

Přítomen byl mimo jiné i ředitel celého DofE programu a hejtmanka Středočeského kraje. Přijel se na nás podívat i pan ředitel Kuhn s několika profesory, kteří nám pomáhali při plnění programu a následnému plánování expedice. 

Naše Gymnázium je jedna ze škol, která má nejvyšší počet lidí zapojených do programu v České republice. Po předání cen studentům následovalo předávání cen mentorům. Za naši školu to byla paní profesorka Martínková, které jsme všichni vděční za celkovou organizaci a aktivní zapojení do programu. 

Jako další bylo na programu hromadné focení a samozřejmě občerstvení na závěr, na které jsme se všichni těšili. 

Spousta z nás v programu pokračuje a těšíme se na další zážitky, které by nebýt DofE nikdy neproběhly. Myslím, že mohu za všechny říci, že vše proběhlo dle našich představ.

Farková Aneta, 6XB

fotogalerie

facebok stc

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc.

Doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc., vysokoškolská pedagožka, viroložka, zakladatelka a vedoucí Laboratoře virologie PřF UK, absolvovala na naší škole v roce 1961.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

A. Balfour

8. červenec 1903

Německé listy citovaly řeč britského ministerského předsedy Arthura Balfoura: 

Nejčtenější

31.05.2024

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.