DofE ostra bronzová expedice na Ještěd

DofE ostra bronzová expedice na Ještěd

Dne 23. 6. jsme se zúčastnili dobrodružné expedice s DofE. Naše výprava začala v Nymburce, kde jsme se setkali a společně vyrazili do Libereckého kraje, konkrétně do Křižan. Zde na nás už čekali učitelé, kteří nám popřáli šťastnou cestu a my vyrazili.

Náš první cíl byl kopeček zvaný Malý Ještěd, kde jsme si také udělali oběd. Dobře jsme si pochutnali na tuňáku s kuskusem a těstovinami. Po obědě a dočerpání sil jsme pomalu vyrazili směr Ještěd. Během výšlapu na Ještěd jsme si udělali pauzu na hru UNO, kterou jsme všichni ocenili. Pak už nebyl čas otálet a vydali jsme se dál. Na Ještědu nás čekalo focení a pokračování směr Pláně. Cesta z Ještědu už nebyla tak náročná a všichni jsme ji zvládli. Byli jsme též rádi, že jsme byli blízko tábořiště, které bylo pár kroků od Plání. Po krátkém rozhodování se většina z nás rozhodla spát pod širákem, ale stany jsme stejně postavili. Poté přišla zasloužená večeře, ke které byly těstoviny s rajskou omáčkou, doplnění vody v nedaleké studánce a hry. Ráno nás probudily paprsky slunce a sluncem zalitý výhled na probouzející se Liberec. Následovala rychlá snídaně v podobě ovesných kaší a balení věci. Z posledních sil jsme se dostali na Rašovku, ze které nás čekala krásná příjemná cesta s krásným výhledem do údolí Javorníku. Zde jsme se potkali s učiteli a vydali se na nádraží, kde jsme chytli nečekaný vlak a vyrazili domu. Celkově hodnotíme expedici velice kladně. Také si odvážíme hodně krásných zážitku a nové zkušenosti.

Linda a Adam z 1.A

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. Ing. Zdeněk Sobotka, DrSc.

Absolvoval v roce 1945.

Narodil se 13. 3. 1926 v Nymburce. Aktivně působil jako vedoucí vědecký pracovník v oborech teorie pružnosti a plasticity, mechaniky struktur a kontinua, v oborech reologie, bioreologie, vazkopružnosti a biovazkopružnosti i biomechaniky.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Výnos cara Mikuláše II.

11. březen 1903

V Rusku byl vydán výnos cara Mikuláše II.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.