DofE rezidenční projekt FINSKO

DofE rezidenční projekt FINSKO

Pro splnění zlaté úrovně DofE je potřeba zúčastnit se rezidenčního projektu. Mně byla poskytnuta úžasná nabídka, a to vycestovat do Finska. Jako milovník přírody, severských států a cestování jsem byla hned pro.

Napsala jsem motivační dopis, ale na tento projekt vybírali pouze sedm dofáků z Česka, tak jsem jen doufala. Mé přání se vyplnilo a na začátku července jsem jela s dalšími šesti Čechy, sedmi Litevci a sedmi Finy za polární kruh. Před samotným projektem jsme navštívili krásné Helsinky, kde jsme mohli poznat jak další účastníky, tak krásy hlavního města. Po vyčerpávající cestě až na sever Finska jsme konečně dorazili do Vasatokky, na ubytování u krásného jezera a nekonečných lesů. Na celý pobyt bylo jedno hlavní, mně blízké, téma “Saving our nature”. Každý si zkusil vést workshop a odnesla jsem si mnoho nových informací o ochraně přírody. Sešli jsme se skvělá parta lidí. Sdíleli jsme zkušenosti z DofE, dozvídali se navzájem zajímavé informace o ostatních státech, nebo hráli na kytaru a zpívali. Večery jsme trávili buď v sauně u jezera nebo se uspořádal culture evening, kde každá skupinka představila svůj stát. Oplatky, polka ani Havel tak během "českého večera" nechyběli. 

Ve volném čase jsme se procházeli ve finské divočině, kde jsme potkávali více sobů než lidí. Mohli jsme se kochat přírodou i v noci, protože bylo stále světlo a pozorovat “západ” slunce tak bylo možné i ve dvě ráno. Na předposlední den byla naplánována túra po okolních kopcích s průvodcem místní krajiny a celou dechberoucí cestou nás provázelo moře komárů. 

Kromě nových vědomostí a zážitků si z projektu odnáším i nová přátelství a jsem moc vděčná, že jsem dostala tuto příležitost. Na můj rezidenční projekt budu ještě dlouho s radostí vzpomínat.

 

Petra Kameníková

 

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Jan Jelínek

Jan Jelínek (*19. 7. 1940), spisovatel, novinář, dokumentarista, režisér Československých filmových týdeníků, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1957.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lidové divadlo

4. leden 1903

V Praze-Holešovicích zahájilo činnost lidové divadlo Uranie úspěšnou premiérou hry Ladislava Stroupežnického Vojtěch Žák, výtečník.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.