1A a kvinty na cestě za kulturou

1A a kvinty na cestě za kulturou

15. 2 se žáci 1A a obou kvint vydali do Prahy za uměním. Hudebníci vyrazili do Rudolfina na generální zkoušku České filharmonie, kde si poslechli Janáčkovu suitu z opery Věc Makropulos, Rapsodii: koncert pro violu a orchestr od B. Martinů a Novákovu Slováckou suitu pro malý orchestr. Výtvarníci zamířili na výstavu "Baroko" do Schwarzenberského paláce. A teď už postřehy našich studentů...

"Celkové dojmy z exkurze mám určitě kladné. Rudolfinum, ve kterém se koncert uskutečnil, je krásný koncertní sál a orchestr byl neuvěřitelný. Ze všech tří děl mě ovšem nejvíce oslovila Slovácká suita pro malý orchestr, op. 32 od V. Nováka. Osobně mě trochu zklamal pan Janáček, od něho jsem čekala víc, ale to neznamená, že jsem v některých částech jeho díla neměla husí kůži po celém těle."

 - Nela Veselá

 

"Ve středu 15.2 jsme jeli do Rudolfina na koncert. Pro mě osobně to byl velmi zajímavý zážitek. Užil jsem si hudbu i samotnou návštěvu Rudolfina. Bohužel nemám moc rád hudbu od těchto tří autorů (L. Janáček, B. Martinů, V. Novák), ale u každého z nich se našly momenty, které se mi líbily."

- Kryštof Engelthaler

 

" Exkurzi jsem si moc užila, dozvěděla jsem se spoustu nových a zajímavých věcí jako například co je šerosvit, exprese a další pojmy spojené s uměním. Zároveň se mi také líbila forma pracovních listů, ve kterých jsme si sami měli dohledat informace na doplnění, což bylo fajn, protože jsme se do výkladu mohli také zapojit."

 - Kája Škaroupková

Zobrazeno: 566x

Aktuální informace

02.05.2023

Přijímací řízení ukončeno.

Celý článek
06.02.2023

Pro školní rok 2023/24 hledáme nové učitele...

Celý článek
17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

Významní absolventi

Jan Moravec

Jan Moravec (*1993), absolvent Gymnázia Nymburk v roce 2013, je šampionem v silovém trojboji.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Důlní neštěstí

2. duben 1903

Při důlním neštěstí v uhelném dole Königin Luise v Horním Slezku zahynulo 30 horníků.

Nejčtenější

14.05.2023

Letošní školní rok je poměrně bohatý na výjezdy našich studentů do Francie (psali jsme zde nebo zde). V týdnu od 8. do 12. května jsme ale měli možnost vyzkoušet si i role hostitelů a na gymnáziu přivítat francouzské spolužáky. Týden po návratu naší poslední skupiny z Francie jsme si opět povídali francouzsky.

celý článek
05.06.2023

Ve středu 24. května se uskutečnila zlatá ceremonie mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Celá akce probíhala v nádherných prostorách Valdštejnského paláce za přítomnosti velmi vzácného hosta, kterým byl letos osobně princ Edward, vévoda z Edinburghu.

celý článek
25.05.2023

Dne 25. května jsme se celá skupina našeho Dofebufetíku vypravila na setkání účastníků programu DofE s princem Edwardem. Na akci jsme měli za úkol představit náš projekt princovi, čehož se ujaly zakládající členky Dofebufetíku a zajistit občerstvení. Naše zážitky z celého dne se pár z nás snažilo sepsat v následujících větách.

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.