Der Königsweg in Prag

02.05.2024
Der Königsweg in Prag

Am 2.5.2024 sind wir (Schülerinnen und Schüler der 2A, die Deutsch lernen) nach Prag gefahren, um die bekanntesten Sehenswürdigkeiten in Prag zu besichtigen.

Unsere Tour hat am Pulverturm angefangen und hat auf der Prager Burg geendet. Die Sehenswürdigkeiten, die wir besucht haben, waren: der Pulverturm, die astronomische Uhr am Altstädter Ring, die Karlsbrücke, St.-Nikolaus-Kirche, die Kleinseite und andere. Jede Schülerin und jeder Schüler hat sich ein paar Sätze zu einer ausgewählten Sehenswürdigkeit vorbereitet und dann hat sie/er die Sehenswürdigkeit auf Deutsch vorgestellt. So haben wir alle interessante Fakten gelernt und unseren deutschen Wortschatz erweitert. Der gesamte Ausflug wurde von unserer Lehrerin Frau Plechlová geleitet. 

Ema Drábková, 2A

 
Druhý květnový den vyrazili němčináři z 2A, za doprovodu profesorky Plechlové a slunečného počasí do Prahy, poznávat Královskou cestu vedoucí skrz historické centrum našeho hlavního města. Náš výlet jsme zahájili na Masarykově nádraží, kde jsme se společně sešli. Odtud jsme se ale ihned vydali k Prašné bráně, u které Královská cesta opravdu začíná. Abychom ale pouze nechodili po nám většinou známých pražských památkách, zpestřili jsme si cestu i naučnou formou. Ke každé důležité památce, kterou jsme na cestě potkali, si jeden - nebo případně dva - studenti připravili krátké informativní povídání o daném monumentu. A to v němčině! Všichni jsme se tak seznámili se zajímavými fakty a zároveň rozšířili svou němčinářskou slovní zásobu v tomto okruhu. Postupovali jsme takto centrem Prahy na Karlův most a přes Malou stranu až na Pražský hrad, kde naše exkurze skončila.
 
Článek Vám již tradičně přináší zpravodajské duo - Jelínek & Najman, 2A

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

genmjr. Josef Jaške

Genmjr. Josef Antonín Jaške (31. 3. 1913-20. 6. 2001), letec a 1. český velitel 313. perutě RAF, absolvoval v roce 1931.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel F. J. Studnička

21. únor 1903

F. J. Studnička – vysokoškolský profesor na pražské technice a univerzitě – byl autorem základní práce O determinantech, třísvazkové Vyšší matematiky a dalších děl.

Nejčtenější

25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
25.06.2024

Letos se hostitelským městem této prestižní soutěže staly ve dnech 21.-23. 6. 2024 Pardubice. Na její realizaci se podílely SPŠ elektrotechnická a VOŠ Pardubice ve spolupráci s Univerzitou Pardubice a Pardubickým krajem.

celý článek
27.06.2024

Pod záštitou vzdělávací organizace Agora CE se studenti výtvarné výchovy ze dvou tříd sext stali uličníky. Umělci, kteří jim zprostředkovávali půlroční projekt zaměřený na proměnu veřejného prostoru poblíž školy, byli Tomáš Roček, Filip Novák a za Agoru Tereza Konrádová.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.