Exkurze sekundy B k Pražskému Jezulátku

20.04.2022
Exkurze sekundy B k Pražskému Jezulátku

Dne 20.4. jsme se s naší třídou a paní prof. Plechlovou a Poprovou vydali na výlet k Pražskému Jezulátku. Vyjeli jsme vlakem z Nymburka a postupně do něj všichni přistoupili, po příjezdu do Prahy jsme jeli tramvají přímo ke Kostelu Panny Marie Vítězné a Pražskému Jezulátku.

V kostele jsme se seznámili s pravidly, jak se chovat. Vytvořili jsme skupinky a začali procházet kostel a plnit připravené úkoly, následně jsme své výtvory odprezentovali. Setkali jsme se také s mnichem (bosým karmelitánem), který nám vyprávěl o svém běžném dni a zodpovídal naše dotazy. Následně jsme se vydali do krypty, kde jsme si očistili naše lehce zašpiněné duše:) a zamysleli se nad svými dobrými vlastnostmi a plány do budoucna. Potom jsme shrnuli den a vydali se na cestu do McDonald's, vlak jsme taktak stihli.

Vincent Pop a Petr Plaček, 2SB

prof. MUDr. Václav Šimon, DrSc.

Prof. Václav Daniel Šimon, DrSc. (*29. 5. 1926), přední český urolog, chirurg, gynekolog, vysokoškolský učitel a akademický pracovník, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1946.

Návštěva Leopolda II. ve Vídni

17. říjen 1903

Belgický král Leopold II. navštívil císaře Františka Josefa I.