Mediální kurz TB

Mediální kurz TB

Náš mediální kurz začal v pondělí 29. 5. poutavou přednáškou pana Petra Plaňanského. Naučil nás základy fotografování, které nám řekl teoreticky a my si je následně prakticky vyzkoušeli. Velkým přínosem pro nás určitě byla kritika našich fotek, které jsme lektorovi poslali. Vyzdvihoval jejich přednosti, ale také nám řekl, co bychom mohli zlepšit. Kromě fotografování jsme se dozvěděli více o reklamě, rozhlasovém vysílání a zpravodajství. 

Následující den jsme se sešli ráno před budovou gymnázia a vyrazili autobusem na exkurzi do Liberce. Po téměř hodinové cestě jsme vyskákali před IQ Landií, občerstvili se a prohlédli si auto, které bylo možno zvednout vlastní vahou. Přes noc bylo ale zajištěno a nešlo uzvednout, po namáhavém snažení přišel zaměstnanec a auto odjistil. Vtrhli jsme dovnitř a začali pořizovat naše první záběry a fotografie. Dokonce jsme měli domluvený program v planetáriu, kde nás provedli naší galaxií – Mléčnou dráhou. Poté jsme měli ještě chvilku rozchod a následně jsme se opět přesunuli autobusem do zoo. Všichni se nejvíce těšili na bílé tygry, protože se nachází pouze v Liberci. V zoo jsme opět dostali volnost pohybu a vyrazili jsme točit další záběry.  Cesta autobusem zpět do Nymburka proběhla bez komplikací. Pro tento den již bylo mediálnímu kurzu konec.

Další dny jsme ve škole dotáčeli záběry, psali a stříhali, abychom mohli v pátek prezentovat svou výslednou práci.

V pátek každá skupina odprezentovala, co stihla, pouze 2 skupiny předvedly vše (tištěné noviny, rozhlas, televizní zprávy). Myslím si, že mediální kurz byl pro nás velkým přínosem a že jsme si ho všichni užili.

 

Sára Hušnerová, 3TB

Aktuální informace

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

RNDr. Václav Kašička, CSc.

RNDr. Václav Kašička, CSc. (*1952), fyzikální chemik, mezinárodně uznávaný odborník na problematiku elektromigrace a elektroforézy, vedoucí skupiny Elektromigračních metod na Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, absolvoval nymburské gymnázium roku 1972.

Svět v roce založení školy

Josef Augusta

17. březen 1903

Narodil se Josef Augusta (†4. 2. 1968), český paleontolog. Spolu se Z. Burianem vytvořil paleontologické rekonstrukce velice populární v ČSR i zahraničí.

Nejčtenější

16.01.2026

Bylo nebylo, 10.1. 2026 jsme vyrazili na poslední lyžák. Tentokrát jsme vyrazili ve složení oktáva A, pár chlapců ze septimy B a profesoři Hrstka a Weissová. S nimi se o naši pohodu staral ještě skvělý instruktor Dušan Kříž a manželé Michalcovi, kteří nám výborně vařili celý týden.

celý článek
11.01.2026

Druhá alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční v pátek 23. ledna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude tentokrát diplomatka Mgr. Eva Kratochvílová. Beseda má titul: Bezpečnost - společná odpovědnost.

celý článek
09.01.2026

Ve čtvrtek 8.1. zavítala do školy naše absolventka Viktorie Antošová, která se studenty angličtiny a francouzštiny pohovořila o svých zkušenostech spobytem a studiem v zahraničí. 

 

celý článek