Předmaturanti ve společnosti Nevšímal, a. s.

Předmaturanti ve společnosti Nevšímal, a. s.

Ve středu 14. března 2018 se vydalo 8 studentů z řad seminářů matematiky, ekonomiky podniku a deskriptivní geometrie do firmy Nevšímal, a. s. Měli jsme možnost blíže poznat, jak to chodí v opravdové firmě. Doprovod zajišťovala paní prof. Krejčíková.

Vše začalo prezentací, která nám přiblížila aktivity, strukturu i chod firmy. Rodinná firma Nevšímal, a. s., je na trhu již přes 25 let. Zabývá se nejen dodávkami a montážemi lehkých obvodových plášťů. Mezi její aktivity patří i realizace experimentální architektury a vlastní vývoj materiálů. Když jsme měli možnost vidět jejich projekty (v ČR i zahraniční zakázky), potvrdilo se nám motto společnosti „Každý projekt je jedinečný.“
Následovala debata nejen o oboru stavebnictví. Témata se dotýkala volby naší budoucnosti, vzdělání, stavu trhu či vize firmy do budoucnosti.
Na samý závěr jsme se přesunuli do nedaleké výroby, kterou nás provedl výrobní ředitel. Měli jsme možnost se zeptat na jakékoliv technické otázky, které nás zajímaly.
Spolupráci našeho gymnázia s firmou Nevšímal, a. s., jsme uvítali. Dala nám možnost další spolupráce, příležitosti, motivaci do budoucna, a hlavně reálný pohled na chod úspěšné rozrůstající se firmy. Jsme si vědomi, že praxe je důležitá, a i díky společnosti Nevšímal, a. s., má spousta studentů příležitost si ji vytvořit již během svého studia.
Prvním konkrétním "hmatatelným plodem" navázané spolupráce mezi fimou a školou bude jedna maturitní práce v roce 2019 z předmětu EPS.  

Aktuální informace

14.10.2018

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2017-2018.

30.09.2018

Ředitel školy zveřejnil kánon literatutry pro maturitní zkoušku ve školním roce 2018 - 2019.

30.08.2018

Pro nárokování nově zaváděné slevy pro studenty ve veřejné dopravě lze využít průkazů ISIC!

Celý článek

Významní absolventi

Škpt. pěchoty Jindřich Šilhánek (24. 2. 1898-9. 5. 1945), voják, legionář, odbojář za 2. světové války, maturoval v roce 1916.

Anketa

 
Je 8 týdnů letních prázdnin málo nebo moc?
Je to málo. 58 %
Stačí to. 35 %
Je to moc. 7 %
Celkový počet hlasů: 245
Archiv anket

Svět v roce založení školy

James Joyce

2. únor 1903

Irský spisovatel James Joyce (1882-1941) opustil ve dvaceti letech své domovské město Dublin a odešel do Paříže. Jeho hlavním problémem byl nedostatek peněz.

Nejčtenější

19.09.2018

19. 9. 2018 se na atletickém stadionu v Nymburce uskutečnil 37. ročník Středoškolského poháru družstev v lehké atletice.

celý článek
02.10.2018

Dne 27. září se v zámeckém parku v Lysé nad Labem uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu pro ZŠ a SŠ. Starší kategorii reprezentovala dvě chlapecká a jedno dívčí družstvo. Děvčata běžela okruh dlouhý 3 kilometry, chlapci 4,5 kilometru. Všechna naše děvčata doběhla ve velmi dobrých časech v první polovině startovního pole a tak nebylo pochyb, že se umístí. Nakonec z toho bylo první místo a jasný postup na krajské kolo v Kutné Hory 9.10.

celý článek
03.10.2018

Začala debatní sezóna, skončilo nám září, nymburskému debaťáku na OG se daří, aneb jak jsme se vydali na první debatní akci v gymnáziu Open Gate 🙂. 21. září jsme se vydali na cestu vlakem, jeli: Luisa a Zuzka na školení debatérů, já, Matěj a Tadeáš na otevřený turnaj, Martin na školení rozhodčích a Anselm jako rozhodčí společně s Martinou, která se k nám připojila v Praze.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.