Předmaturanti ve společnosti Nevšímal, a. s.

Ve středu 14. března 2018 se vydalo 8 studentů z řad seminářů matematiky, ekonomiky podniku a deskriptivní geometrie do firmy Nevšímal, a. s. Měli jsme možnost blíže poznat, jak to chodí v opravdové firmě. Doprovod zajišťovala paní prof. Krejčíková.

Vše začalo prezentací, která nám přiblížila aktivity, strukturu i chod firmy. Rodinná firma Nevšímal, a. s., je na trhu již přes 25 let. Zabývá se nejen dodávkami a montážemi lehkých obvodových plášťů. Mezi její aktivity patří i realizace experimentální architektury a vlastní vývoj materiálů. Když jsme měli možnost vidět jejich projekty (v ČR i zahraniční zakázky), potvrdilo se nám motto společnosti „Každý projekt je jedinečný.“
Následovala debata nejen o oboru stavebnictví. Témata se dotýkala volby naší budoucnosti, vzdělání, stavu trhu či vize firmy do budoucnosti.
Na samý závěr jsme se přesunuli do nedaleké výroby, kterou nás provedl výrobní ředitel. Měli jsme možnost se zeptat na jakékoliv technické otázky, které nás zajímaly.
Spolupráci našeho gymnázia s firmou Nevšímal, a. s., jsme uvítali. Dala nám možnost další spolupráce, příležitosti, motivaci do budoucna, a hlavně reálný pohled na chod úspěšné rozrůstající se firmy. Jsme si vědomi, že praxe je důležitá, a i díky společnosti Nevšímal, a. s., má spousta studentů příležitost si ji vytvořit již během svého studia.
Prvním konkrétním "hmatatelným plodem" navázané spolupráce mezi fimou a školou bude jedna maturitní práce v roce 2019 z předmětu EPS.

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Absolvoval v roce 1919.

Krátce působil jako učitel na Mladoboleslavsku. Kolem r. 1922 byl posluchačem Vojenské akademie v Hranicích.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 41 %
Blaise Pascal 9 %

Důlní neštěstí

2. duben 1903

Při důlním neštěstí v uhelném dole Königin Luise v Horním Slezku zahynulo 30 horníků.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.