Předmaturanti ve společnosti Nevšímal, a. s.

Předmaturanti ve společnosti Nevšímal, a. s.

Ve středu 14. března 2018 se vydalo 8 studentů z řad seminářů matematiky, ekonomiky podniku a deskriptivní geometrie do firmy Nevšímal, a. s. Měli jsme možnost blíže poznat, jak to chodí v opravdové firmě. Doprovod zajišťovala paní prof. Krejčíková.

Vše začalo prezentací, která nám přiblížila aktivity, strukturu i chod firmy. Rodinná firma Nevšímal, a. s., je na trhu již přes 25 let. Zabývá se nejen dodávkami a montážemi lehkých obvodových plášťů. Mezi její aktivity patří i realizace experimentální architektury a vlastní vývoj materiálů. Když jsme měli možnost vidět jejich projekty (v ČR i zahraniční zakázky), potvrdilo se nám motto společnosti „Každý projekt je jedinečný.“
Následovala debata nejen o oboru stavebnictví. Témata se dotýkala volby naší budoucnosti, vzdělání, stavu trhu či vize firmy do budoucnosti.
Na samý závěr jsme se přesunuli do nedaleké výroby, kterou nás provedl výrobní ředitel. Měli jsme možnost se zeptat na jakékoliv technické otázky, které nás zajímaly.
Spolupráci našeho gymnázia s firmou Nevšímal, a. s., jsme uvítali. Dala nám možnost další spolupráce, příležitosti, motivaci do budoucna, a hlavně reálný pohled na chod úspěšné rozrůstající se firmy. Jsme si vědomi, že praxe je důležitá, a i díky společnosti Nevšímal, a. s., má spousta studentů příležitost si ji vytvořit již během svého studia.
Prvním konkrétním "hmatatelným plodem" navázané spolupráce mezi fimou a školou bude jedna maturitní práce v roce 2019 z předmětu EPS.  

Aktuální informace

14.10.2018

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2017-2018.

30.09.2018

Ředitel školy zveřejnil kánon literatutry pro maturitní zkoušku ve školním roce 2018 - 2019.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1934.

Narodil se 9. 11. 1915 v Nymburce. Učil se hrát na housle, klavír, varhany a také zpíval. 

Anketa

 
Je 8 týdnů letních prázdnin málo nebo moc?
Je to málo. 58 %
Stačí to. 36 %
Je to moc. 5 %
Celkový počet hlasů: 491
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Nejčtenější

21.12.2018

Dne 19. 12. 2018 před sedmou hodinou ranní se vydali žáci třetích ročníků (především biologického semináře) v doprovodu pana profesora Barančíka a paních profesorek Svěcené a Novotné do krásného saského města Drážďany. Hlavním cílem byly nejen, jak už to většinou bývá, proslulé vánoční trhy, ale také muzeum, jenž se zabývá kulturními, společenskými a vědeckými otřesy naší doby, a které je oblíbenou destinací pro turisty z celého světa - DeutschesHygiene- Museum Dresden.

celý článek
21.12.2018

Již podruhé jsme před Vánocemi pozvali do školy zajímavé filmy. V pátek 21.12.2017 se zde odehrál druhý ročník akce Vánoční filmová nadílka aneb Učíme se filmu a filmem.

celý článek
22.12.2018

Ve školním kole Geologické olympiády se v kategorii A ("žáci ZŠ") umístila na 1. místě Anna Vávrová z 4KB. V kategorii B ("středoškoláci") byl nejúspěšnějším náš loňský reprezentant i v KK GeO Martin Laš ze 6XB.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.