Komponovaný pořad primární prevence

15.03.2012
Komponovaný pořad primární prevence

„Jsem debil a mám vymaštěnej mozek,“ aneb přednáška o drogách. Jedná se o komponovaný pořad primární prevence určený pro žáky z prim a sekund.

 

Dne 12. března 2012 byl na naší škole uveden komponovaný pořad „Jsem debil a mám vymaštěnej mozek“. Pod tímto kontroverzním názvem se však neskrývá návod, jak se stát polointeligentem, ale pořad primární prevence o drogách. První z dvojice přednášejících, paní Sabina, žákům vyprávěla o své zkušenosti s drogami, jak se k nim dostala, upadla do závislosti, i jak se nakonec vyléčila. Dnes pracuje jako terapeutka na mužském oddělení psychiatrické léčebny v Bohnicích, kde pomáhá lidem zbavit se závislosti. Duo doplnil autor písní pan Daniel Dobiáš, který zpíval a hrál skladby z muzikálového představení o Hurvínkovi a drogách. Písně měly velmi osobité texty, mezi nimi i již zmíněný „Jsem debil…“ Žáci byli aktivně zapojeni i do dění na jevišti, kde představovali nepříliš ideální rodinu, což bylo opravdu vtipné. Myslím, že pořad byl pro žáky poučením a že si z něj každý něco odnesl.

Tereza Sloupová, 2SA

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Mgr. Martin Fér

Mgr. Martin Fér (*1974), evangelický farář, senior Poděbradského seniorátu Českobratrské církve evangelické a autor portálu biblehrou.cz, absolvoval v roce 1993.

Svět v roce založení školy

Rusifikace Finska

17. prosince 1903

Bývalý ruský ministr financí Sergej J. Vitte uveřejnil v kodaňských novinách článek proti rusifikaci Finska.

Nejčtenější

27.05.2026

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce hledá od školního roku 2026/2027 nové učitele a učitelky pro výuku na nižším i vyšším gymnáziu.

celý článek
26.05.2026

Studentský parlament Gymnázia Bohumila Hrabala Nymburk pořádá Majáles 2026 – jednu z největších studentských akcí v České republice. Letos se vracíme po roční pauze a chystáme se to udělat pořádně.
Akce se koná v sobotu 30. května 2026 od 13:45 do půlnoci pod nymburskými hradbami. Vstup je pro všechny zcela zdarma.

celý článek
27.05.2026
Naše učitelka informatiky Lenka Vojtěchová převzala ocenění za pedagogickou činnost v rámci republikového finále soutěže HAXAGON Skirmish Czech Republic 2026, které se konalo 14. května 2026. Ocenění jí předal ministr školství Robert Plaga.Toto ocenění je významným uznáním její práce v oblasti rozvoje studentů v informatice, programování, kybernetické bezpečnosti a moderních technologií.
celý článek